Három megyében nagyot nőttek, hat másikban csökkentek a négyzetméterárak
Míg Csongrád-Csanád megyében 23 százalékos volt a drágulás, addig Hevesben több mint 10 százalékkal csökkentek az árak.
Míg Csongrád-Csanád megyében 23 százalékos volt a drágulás, addig Hevesben több mint 10 százalékkal csökkentek az árak.
A Duna House elemzése szerint a használt téglaépítésű lakások átlagos négyzetméterára a fővárosi kerületekben 558 ezer és 1,3 millió forint között volt az idei első két hónapban. A legolcsóbb a XIX., míg a legdrágább az I. került.
Húsz évvel ezelőtt albán tengerparti nyaralásra még alig-alig ment valaki, mára viszont rohamos tempóban épülnek a hatalmas tengerparti hotelek és társasházak. Nem csoda tehát, hogy sokak szerint most kell menni, sőt ingatlant vásárolni is még most érdemes, mert néhány év múlva már itt is elviselhetetlen tömeg és drágaság lesz. Most viszont még egy vidéki lakótelepi lakás árából az Adrián is vásárolhat.
Szemben az általános közvélekedéssel, a jelenlegi jövedelemarányos árszintek sem historikusan, sem regionálisan nem tekinthetőek magasnak, és még mindig jobb helyzetben vagyunk, mint a válság előtt. Továbbra is jobban megéri venni, mint bérelni – derül ki az legfrissebb magyar lakáspiaci felmérésből.
Az évzáró elemzésben nemcsak kerületi bontásban szerepelnek a négyzetméterárak, hanem az is kiderül, hogyan változtak az árak az elmúlt tíz évben, azaz a válság óta.
Az ingatlanok 60-70 százalékánál túláraznak az eladók, ilyenkor az 5-10 százalékos alku sem kirívó.
A régiós elhelyezkedésen kívül egy város ingatlanpiaci potenciáljának növekedéséhez nagyban hozzájárulnak a munkahelyteremtést és az infrastruktúra javítását célzó beruházások is – elég csak megnézni, mennyit lendített az Audi és a Mercedes Győr és Kecskemét ingatlanpiacán. A 39. leggazdagabb magyar, a debreceni Herdon István viszont az akár 8 százalékos várható hozamok ellenére mégis az ipari ingatlanok fejlesztésénél marad.
Sokan esnek abba a hibába, hogy csak Budapestre fókuszálnak, ha az ingatlanpiacról beszélnek, pedig ennél azért jóval tarkább a kép. A Bankmonitor ezért egész Magyarországot vizsgálva készített egy ábrát, ami azt mutatja: a helyi átlagkeresettel és 40 százalék saját erővel számolva hol a legnehezebb megvenni egy 60 négyzetméteres használt téglalakást.
Lassult az új lakások drágulása februárban, bár a különböző országrészeket nézve jelentősek az eltérések - derült ki az ingatlan.com friss elemzéséből. Budapesten például 6 százalékkal nőttek az átlagárak január végéhez képest, míg Szombathelyen 32 százalékkal csökkentek.