Az évzáró elemzésben nemcsak kerületi bontásban szerepelnek a négyzetméterárak, hanem az is kiderül, hogyan változtak az árak az elmúlt tíz évben, azaz a válság óta.
A budapesti panellakások területi árlistáját a II. kerület vezeti, ahogyan 2008-ban is. Az akkori második helyezett X. kerület azonban az árak emelkedése óta lemaradóban van, a jelenlegi átlagos négyzetméterárak már csak a középmezőny végére elegendőek. A XIV. kerület is lecsúszott a képzeletbeli dobogóról, a XIII. és a XI. kerület viszont előrelépett.
A jelenleg utolsó Csepel egy évtizeddel ezelőtt még a középmezőnyhöz tartozott, így a XXI. kerület is a vesztes kerületek közé sorolható. Nem változott a listavezető mellett a XI. kerület harmadik helye, de a VIII. és a XV. kerület is a lista ugyanazon helyén végzett, mint tíz évvel korábban.
Téglalakások esetében az V. kerület egyértelmű előnyhöz jutott a piac fellendülése óta, 2008-ban ugyanis – igaz, szoros versenyben – az I. kerület állt az élen, ami az átlagos négyzetméterárakat illeti. A tíz évvel ezelőtti utolsó helyéről előbbre lépett a XXI. kerület, és több helyet javított a IV., a VII., a X. és a XI. kerület is. Lemaradt viszont az árversenyben a III., a IX., a XV. kerület a használt téglalakások piacán.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.