Míg Csongrád-Csanád megyében 23 százalékos volt a drágulás, addig Hevesben több mint 10 százalékkal csökkentek az árak.
Nyáron is élénk volt a lakáspiac: nőtt az érdeklődés az eladó ingatlanok iránt, a hirdetések száma viszont némileg visszaesett – derül ki a zenga.hu ingatlankereső és -hirdetési portál adataiból.
A legtöbb eladó ingatlan júliusban volt a portálon, augusztusra visszaesett az értékesíthető lakások és házak száma, de az előző év hasonló időszakához viszonyítva 1,5 százalékkal nőtt. Főként több házat és nyaralót adtak volna el a tulajdonosok idén nyáron.
Az ingatlanpiac idei szárnyalását támasztja alá, hogy januárhoz képest a több mint egyéves hirdetések száma az ötödére esett, míg a friss, legfeljebb három hónapja feladott hirdetéseké megháromszorozódott, és ebben különösen nagyot nőtt a legfeljebb egy hónapos hirdetéseké.
A nyár három hónapja alatt a legnagyobb mértékben Csongrád-Csanád megyében emelkedtek a hirdetési árak (23 százalék), de Tolna megyében (18 százalék) és Győr-Moson-Sopron megyében (13 százalék) is egyértelmű az áremelkedés.
Májushoz képest hat megyében (Hajdú-Bihar, Zala, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Komárom-Esztergom, Heves és Bács-Kiskun) viszont csökkentek az átlagos négyzetméterárak. Heves megyében több mint 10, Hajdú-Biharban 1 százalékkal mérséklődtek. Igaz, utóbbi megyében a nagyberuházások miatt egy év alatt 7,5 százalékkal drágultak az ingatlanok, a csökkenéssel nyáron csekély korrekció kezdődött.
A kedvező nyári szezont nem minden településnek sikerült kihasználnia. Ez nemcsak az ingatlanárak, hanem a keresések számának csökkenésében is megmutatkozott. Az ingatlanportál településekre koncentráló keresései szerint két-két Komárom-Esztergom és Nógrád megyei kistelepülés is felkerült a nyár legnagyobb fordulatait produkálók listájára. Ez azt jelenti, hogy májushoz képest augusztusra ezeken a településeken rendkívüli mértékben csökkent az ingatlant keresők száma.
Nyitóképünk illusztráció.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.