Évente 40 ezer ember halálát okozzák Európában a gáztűzhelyek
Egy új tanulmány szerint a főzéskor használt gázból felszabaduló káros anyagok olyan szív, illetve tüdőbetegségeket okoznak, amelyek átlagosan két évvel rövidítik meg az emberek életét.
Egy új tanulmány szerint a főzéskor használt gázból felszabaduló káros anyagok olyan szív, illetve tüdőbetegségeket okoznak, amelyek átlagosan két évvel rövidítik meg az emberek életét.
Titkos meetingen és e-mailes hadjárattal puhították meg az uniós tisztségviselőket a nagy autós cégek, mely eredményeként a különösen mérgező nitrogén-dioxid emissziós határértéke szigorítás helyett változatlan marad.
A károsanyag-kibocsátást szabályozó rendszernél tapasztaltak rendellenességet a szakemberek. Két modell érintett, de hogy azon belül pontosan hány kocsi, azt nem tudni.
A világjárvány miatt kevesebb fosszilis tüzelőanyagot égettünk el. Ennek jelentős egészségügyi hatását a kutatók szerint hónapok, sőt, évek múlva is érezhetjük.
Ahogy kezdett visszatérni az élet a rendes kerékvágásba, elkezdett emelkedni a nitrogén-dioxid szintje a levegőben.
A NASA tudósai szerint hamarabb képesek lennénk kiszúrni egy idegen civilizációt, ha nem direktben őket keresnénk, hanem a környezetszennyezés nyomai után kutatnánk a megfigyelt bolygók légkörében.
A Honvédkórháznál mérték a legrosszabb adatokat.
Kétszer nagyobb eséllyel küzdenek mentális betegségekkel azok, akik szennyezett levegőjű területeken élnek.
A kijárási korlátozások eltörlésével megnőtt Európa nagyvárosaiban a közúti forgalom, és megugrott a légszennyezettség mértéke. Budapesten rekord mértékben.
A koronavírus-járvány következtében hozott korlátozó intézkedések miatt körülbelül 40 százalékkal csökkent a nitrogén-dioxid és 10 százalékkal a szállópor koncentráció az elmúlt hónapban.
A Holland Királyi Meteorológiai Intézet szakemberei az Európai Űrügynökség (ESA) műholdas adatait elemezték, majd tették azokat térképre, hogy kiderüljön, 2019 márciusához képest mennyivel csökkent a légszennyezettség Európában. Az eredmény azt mutatja: sokkal.
A Greenpeace a fővárosban, valamint Pécsett és Miskolcon mérte meg a levegő nitrogén-dioxid-szennyezettségét, az intézmények több mint kétharmadánál különösen egészségtelen volt a levegő.