Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#mindfulness

Pszichológia magazin HVG Extra Pszichológia

Fiatalodhatunk, gyógyulhatunk vagy épp sportolhatunk is fejben

Ha megfelelően áthangoljuk a tudatunkat, újfajta létformát alakíthatunk ki, amellyel akár krónikus egészséget is kialakíthatunk – állítja egy amerikai pszichológiaprofesszor. Mit jelent a test-elme egysége? Milyen hatása lehet a szervezetünkre a tudatos jelenlét? És miért lett vékonyabb a szobalányok dereka a felmosástól?

Pszichológia magazin HVG Extra Pszichológia

Káosz helyett jelen lehetünk a saját életünkben

Ahogy telnek az évek, egyre inkább az lehet a benyomásunk, hogy csak úgy elszalad mellettünk az élet, miközben érezzük, hogy nem lehet csupán az az értelme, hogy egyik tennivaló követi a másikat. Boldogságunk kulcsa, hogy jelen tudjunk lenni a világban, a saját sorsunkban. A legújabb HVG Extra Pszichológia magazinban szakértőink segítségével tudatosíthatjuk problémáink gyökerét, fókuszunk eltolódásait, és ötleteket kapunk, hogy jelen tudjunk lenni önmagunkban és a környezetünkben is.

Pszichológia magazin HVG Extra Pszichológia

Tévhitek a tudatos jelenlétről

Egyre népszerűbb téma a mindfulness, és ennek is köszönhetően egyre több mítosszal találkozhatunk vele kapcsolatban. Sokakat talán éppen ezek tartanak vissza a módszer megismerésétől és gyakorlásától.

HVG Könyvek HVG Könyvek

Próbálja ki ezeket a légzőgyakorlatokat séta közben!

A meditáció gyakorolható séta közben is. A sétálómeditáció ötvözi az elme összpontosításának képességét a céltudatos, koncentrált mozgással. Az alábbiakban egy sétálás közbeni légzőgyakorlatot mutatunk be a Sétálómeditációk című könyvből.

Élet+Stílus Vándor Éva

Elment az ember, aki milliókkal próbálta megértetni, hogy csak a jelen pillanat létezik

A dalai láma mellett Thich Nhat Hanh-t tartják az egyik legnagyobb hatású buddhista tanítónak. A nemrég Vietnamban 95 éves korában meghalt zen mester a szülőhazájában megtapasztalt káoszból és vérontásból egy olyan életet épített fel, amelynek az együttérzés az alapköve. A buddhizmus útmutatóit könnyedén képes volt lefordítani a kortárs élet kihívásaira. Azt tanította, hogy ne meneküljünk el a bennünk és a körülöttünk lévő szenvedés, félelem és erőszak elől, mert a belső és külső békéhez vezető úton ezekkel mind szembe kell néznünk. Mit hagyhat hátra egy szerzetes a mai világban?