Pedig egyre többen űzzük.
A kanadai Waterloo Egyetem nemrégiben közzétett vizsgálata szerint hiába érti az emberek többsége a tudatos jelenlét módszerét elméletben, mégsem sikerül ezt helyesen átültetniük a gyakorlatba.
A mindfulness alapvetése a nehézségek felismerése és elfogadása, ám ez nem valamiféle passzív belenyugvást, önalávetést jelent, hanem aktív elmerülést a kihívásokkal megküzdés során.
A laikusok ezt rendre elfelejtik, amikor hétköznapi helyzetekben gyakorolhatnák a tudatos jelenléttel kapcsolatos ismereteiket.
A kutatók empirikus vizsgálatukban felmérték, hogyan értelmezik és alkalmazzák az emberek a mindfulness fogalmát a mindennapi életükben.
Eredményeik szerint a legtöbben értik, hogy a tudatos jelenlét magában foglalja az aktív elmerülést, ám a gyakorlatban mégis összekeverik az elfogadást a passzivitással vagy az elkerüléssel.
A stresszoldás ugyanakkor nem magától jön létre, hanem a stresszorral kapcsolódás és problémamegoldó készségek bevetése révén.
A pontos megvalósítás és a kívánt eredmény tehát még sokaknál várat magára – olvasható a Clinical Psychology Review hasábjain.
Hasonló cikkeket a legújabb HVG Extra Pszichológia magazinban találhat, amelynek témája: szabadulás a múlt fogságából.
Fizessen elő a magazinra, most sokféle kedvezmény várja.