Növények magjait keringette a Föld körül Kína két héten át – van magyarázat a különös kísérletre
Visszatért a Földre a Sicsien-19 műhold, miután két héten át keringett Föld körüli pályán. A küldetésnek két célja is volt, mindkettő sikerrel zárult.
Visszatért a Földre a Sicsien-19 műhold, miután két héten át keringett Föld körüli pályán. A küldetésnek két célja is volt, mindkettő sikerrel zárult.
Komolyan megterheli a szívet a mikrogravitációs környezet, egy kísérlet szerint számos elváltozást lehet megfigyelni a szövetekben már 30 nap után is.
Olasz kutatók szerint egy egyszerű megoldással meg lehetne akadályozni, hogy a Holdon dolgozó űrhajósoknak leépüljön az izomzata. A találmány neve kissé erős: halálfal.
A mikrogravitációs környezet komoly hatással lehet a baktériumok fejlődésére. A Nemzetközi Űrállomáson lévő kórokozók nem feltétlenül veszélyesek az emberre, de nem árt velük vigyázni.
Ami fejfájást okoz az asztronautáknak az űrben, az fejfájást okozhat a tudománynak a Földön. Egy új tanulmány szerint a mikrogravitációs környezet állhat az „űrfejfájás” mögött.
A városi legendával ellentétben a NASA nem költött több millió dollárt az űrtoll kifejlesztésére. A ceruza használata pedig sokkal kevésbé praktikus az űrben, mint azt elsőre gondolná az ember.
A Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó űrhajósok is ehetnek pizzát, ám a mikrogravitációban kár az eredeti olasz recepttel próbálkozni.
Mikrogravitációs környezetben vizsgálták a NASA által rendelt egyik új szkafandert, mely a régi, immáron 40 éve használt darabokat válthatja majd le.
Ugyan színt vihet az űrhajósok étrendjébe, de nagy problémát is okozhat az ilyen környezetben termesztett saláta – derül ki egy új vizsgálatból. A növény ugyanis védtelenebb a baktériumokkal szemben, így szalmonella és e.coli baktériumokkal is fertőzött lehet.
Mikrogravitációs környezetben nem könnyű még egy olyan egyszerű feladat elvégzése sem, mint a hajvágás, a hajszálak ugyanis az egész űrállomást beteríthetik.
A mikrogravitáció miatt egészen másként viselkedik egy gyertyaláng az űrben, mint a földi környezetben – kínai asztronauták be is mutatták, mennyire.
Tizennégy űrhajós közreműködésével végzett vizsgálattal derítették ki tudósok, hogy miért gyengül mikrogravitációs környezetben az asztronauták immunrendszere.