Diákok tízezreit veszélyezteti a lemorzsolódás Magyarországon
Nógrád megyében minden ötödik általános iskolás a korai iskolaelhagyás határán billeg, a budapestieknek csupán a 4,11 százalékát veszélyezteti ez.
Nógrád megyében minden ötödik általános iskolás a korai iskolaelhagyás határán billeg, a budapestieknek csupán a 4,11 százalékát veszélyezteti ez.
Mostantól elektronikusan is nyomon követik a tanulmányi eredményeket és a diákok hiányzásait az állami szakképző iskolákban, később ezt átvehetik az általános iskolák és a gimnáziumok is. A lemorzsolódást szeretnék így csökkenteni, ám a tankötelezettség korhatárának emeléséről nincs szó.
Rengeteg diák képtelen befejezni az orvosi egyetemi képzést, van olyan terület, ahol kétharmados a lemorzsolódás aránya. Holott kéne az utánpótlás, 2020-ig sok 1500 orvos, gyógyszerész megy nyugdíjba.
Nyilvánosságra hozta az Oktatási Hivatal a tavalyi tanév második félévére vonatkozó adatait a magyar diákok lemorzsolódásáról.
Egy felmérés szerint a kormány által preferált területen a legrosszabb a helyzet: a műszaki alapszakokon tízből négy hallgató otthagyja az egyetemet.
Több mint 80 ezer gyereket fenyeget a lemorzsolódás. Leginkább a szakoktatásba járók veszélyeztetettek.
Vitatkozik saját, belső használatra készült, egyébként az OFI-ban összeállított tanulmányával az Emmi. A minisztérium ugyanakkor kevés konkrétumot mond, és más adatokkal számol, mint az EU Magyarországról készült hivatalos országjelentése.
Elszomorító mértékű a hallgatók lemorzsolódása a magyar felsőoktatásban. A nyelvvizsgák hiánya csak a jéghegy csúcsa, alapképzésben a hallgatók 36, míg osztatlan képzésben 39 százalékos a képzést be nem fejezők aránya. A hallgatók kevesebb mint fele jutott el sikerrel az abszolutóriumig.
Már egyetlen középosztálybeli barát is óriási húzóerőt jelent egy roma tanulóknak, derül ki a Tárki Életpálya-kutatásából, amely a magyarországi roma és nem roma diákok középiskolai pályafutását és egyetemi továbbtanulási esélyeit vizsgálta. A reprezentatív vizsgálatban egy teljes korosztályra koncentráltak, azokra, akik 2006-ban kezdték meg középiskolai tanulmányaikat, életútjukat pedig 2012-ig követték nyomon.
Milliószámra hagyják ott a Facebookot a fiatalok, a legújabb, elemzői információ 11 millió amerikai tinédzserről szól.
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete szerint meg kell vizsgálni, hogy a felsőoktatásból önhibájukból lemorzsolódó vagy diplomájukat külföldön hasznosító hallgatók hogyan fizessék vissza képzésük költségét a magyar államnak.