Nyilvánosságra hozta az Oktatási Hivatal a tavalyi tanév második félévére vonatkozó adatait a magyar diákok lemorzsolódásáról.
A számok pedig nem hazudnak, a vonatkozó információk alapján a vizsgált évfolyamokon – ötödik és tizenkettedik osztály között – összesen 746 258 gyerek tanul Magyarországon, közülük
összesen 66 121 diákot, azaz az érintett diákok csaknem 9 százalékát veszélyezteti a lemorzsolódás. Ráadásul csak az általános iskolákban 41 682 gyermek érintett.
Az Oktatási Hivatal adatsorát a 24.hu ismerteti, a portál hozzáteszi, a probléma eloszlása nem egyenletes az ország megyéiben, illetve régióiban, hiszen amíg például Vas megyében „csak” 1341 diákot veszélyeztet a lemorzsolódás, addig Borsodban 7397 főt. Csongrádban a diákok kevesebb mint hat százaléka van veszélyben, addig Nógrádban több mint 16 százalékuk.
Kiderül az is, hogy ha az általános iskolákat nézzük, akkor az Észak-Magyarországi régióban csaknem minden ötödik gyereket lemorzsolódás fenyeget. Továbbá: míg Budapesten például az általános iskolákban csak 5,76 százalékos volt a lemorzsolódás által fenyegetett diákok aránya, a szakközépiskolákban még a fővárosban is 16 százalék ez az arány.
Szabolcsban és Borsodban ennél is rosszabb a helyzet. Itt a 21,32, illetve 19,43 százalékát fenyegeti a veszély, hogy idő előtt kiesik az iskolából. Régiós szinten a szakképzés tekintetében is érzékelhető az Észak-Magyarországi régió fokozott hátránya, hiszen itt a diákok közel húsz (18,83 százalék) százalékát fenyegeti a lemorzsolódás.