Elégett a Föld légkörében egy kínai űrhajó, videón az utolsó pillanatai
Véget ért a Tiencsou-7 teherűrhajó küldetése, de még a legutolsó pillanatban is volt egy feladata.
Véget ért a Tiencsou-7 teherűrhajó küldetése, de még a legutolsó pillanatban is volt egy feladata.
Visszatért a Földre a Sicsien-19 műhold, miután két héten át keringett Föld körüli pályán. A küldetésnek két célja is volt, mindkettő sikerrel zárult.
A SpaceX babérjaira törne a kínai Deep Blue Aerospace: a startup Nebula–1-es rakétája a Falcon–9-hez hasonlóan egy újrahasználható rakéta lehet majd. Egyelőre azonban még nem tökéletes.
Bill Nelson NASA-igazgató szerint is rendkívül gyorsan halad Kína a saját űrprogramjával – most éppen egy olyan módszert fedeztek fel, mellyel biztosítható lehet akár 50 ember napi ivóvíz-ellátása is.
Május elején indult a Holdnak, és most történelmi rakománnyal a fedélzetén landolt a Földön a kínai szonda.
Az Európai Űrügynökség egyik tudományos műszere a kínai Csang'o-6 szonda fedélzetén landolt a Holdon, majd háromszorosan túlteljesítette az előzetes elvárásokat.
Mini műhold? Visszatérés előtt „kidobott” hardverelem? Semmi hivatalosat nem tudni a kínai űrjármű által elengedett legújabb objektumról, de egy asztrofizikusnak vannak ötletei.
Vélhetően egy rover található a napokban indított kínai holdszondán, melynek feladata nem tisztázott. Elképzelés azért akad.
Talaj- és kőzetmintákat gyűjtene a Hold sötét oldaláról Kína Csang'o-6 missziója. Ehhez adattovábbító műholdakra is szükség lesz.
Kína szerdán elindított egy olyan műholdat, amely kommunikációs hídként fog működni a földi műveletek és a Hold túlsó oldalára tervezett küldetés között.
Míg a NASA a SpaceX-re támaszkodik az újrahasználható rakéták terén, a kínai űrtudományi vállalat maga fejleszt ilyen – és tesztelheti is őket hamarosan.