Milliárdokat kaszált a kínai vakcinákat behozó cég
Öten dolgoznak a cégnél, a nyereség 4,4 milliárd forint lett.
Öten dolgoznak a cégnél, a nyereség 4,4 milliárd forint lett.
A Hongkongi Egyetem egy beszédes tanulmányt adott közre: a kínai és az egyik mRNS-vakcina hatékonyságát vizsgálták az omikronnal szemben.
Ezzel szemben a Pfizer–BioNTech- és a Moderna-oltásának hatékonysága szinte minden korcsoportban egyenletesen és kisebb mértékben esett.
Egy gyorstesztet kell elkészíteni az érkezéskor. Ha az mégis pozitív, az utazónak karanténba kell vonulnia.
A virológus egy új, mongol tanulmányra hivatkozik bejegyzésében. Azt írta: a Sinopharm nem rossz, habár a többi vizsgált készítmény jobb.
A kínai óriásvállalat egy mRNS-technológiát alkalmazó és egy úgynevezett rekombináns fehérjealapú vakcina fejlesztését jelentette be.
Dobson Szabolcs gyógyszerész szerint ez a vizsgálat is azt bizonyítja, hogy egy oltás nem elég.
Azokat a dokumentumokat, amik az oltóanyagok magyarországi engedélyezéséről szólnak. A Transparency International szerint a hatóság jogsértést követett el.
A főpolgármester szerint az eredmények aggodalomra adnak okot.
Egészségügyi dolgozók százai fertőződtek meg, ezért másodikként nem Sinovacot, hanem AstraZenecát kapnak. Kérhetnek harmadik oltást is, ami szintén Astra vagy mRNS-alapú vakcina lehet.
A Videoton ellenanyagszintet mért a beoltott dolgozóinál. Az öt vakcina közül négy elindította az antitestek termelését, a kínai azonban nem.
Két inaktivált vírust használó oltóanyagról van szó, de a kínai Járványügyi és Betegségmegelőzési Központ kutatója nem nevezte meg, hogy melyek.