Nem sikerült: hatástalannak bizonyult az egyik ígéretes HIV-vakcina
3900 emberen tesztelték a Janssen HIV elleni oltóanyagát a Mosaico kutatás keretében, azonban az nem előzte meg jobban a fertőzést, mint a placebo.
3900 emberen tesztelték a Janssen HIV elleni oltóanyagát a Mosaico kutatás keretében, azonban az nem előzte meg jobban a fertőzést, mint a placebo.
Egyesek állítják, feletteseik nyomására vettek részt a tesztekben.
A KidCOVE néven indult kutatásba közel 7000 gyereket vonnak be, akik eltérő mennyiségű oltóanyagot fognak kapni.
A magyar külügyminiszter szerint a török kezdeményezés jó lehetőség, hogy megvizsgálják, alkalmazható-e a török oltóanyag a Magyarországon engedélyezett koronavírus elleni védőoltások mellett.
Az ausztrál kormány megnövelte a többi fejlesztés alatt álló vakcinára vonatkozó megrendeléseket.
Sajtóhírek szerint a brazil önkéntes placebót kapott, nem pedig az oltóanyagot. Fertőzött volt, két kórházban is dolgozott, mielőtt elhunyt.
A klinikai teszteket általában akkor függesztik fel, ha az alany megbetegszik vagy a szer valamilyen mellékhatást okoz nála. Azt nem tudni, hogy az Eli Lilly esetében mi történt pontosan.
Felújítja a koronavírus-vakcina kifejlesztését célzó klinikai tesztelést az Oxfordi Egyetem. A klinikai ellenőrzést egy héttel ezelőtt függesztették fel, miután az egyik beoltott személy megbetegedetett.
Ehhez mondjuk még kell az orosz fogyasztóvédelem engedélye, illetve sok függ attól is, milyen eredménnyel zárul az anyag második tesztje.
Az első páciens hétfőn kapta meg a kísérleti vakcinát.