Retteghet a Google? Pofonegyszerű lett használni a ChatGPT keresőjét
Már nem szükséges regisztráció a ChatGPT Search használatához, az OpenAI ugyanis szabadon hozzáférhetővé tette a keresőt. Néhány funkcióhoz azért továbbra is szükség lehet rá.
Már nem szükséges regisztráció a ChatGPT Search használatához, az OpenAI ugyanis szabadon hozzáférhetővé tette a keresőt. Néhány funkcióhoz azért továbbra is szükség lehet rá.
„Új év, új mélységek” – így kommentálta a Google egyik vezetője azt, hogy a rivális Microsoft a felhasználók megtévesztésével próbálja a Bing felé terelni a felhasználókat.
Egyelőre a Google a legnépszerűbb kereső a világon, azonban többen is szeretnék magukénak ezt a címet. Már több mesterséges intelligenciával dolgozó kereső- és információszerző eszköz is bejelentkezett, és bár a Google még jóval dominánsabb, azért érdemes komolyan vennie az új kihívókat. Már csak azért is, mert a felhasználók egyre gyakrabban keresnek más lehetőséget a hagyományos keresési élmény helyett.
Ingyenesen elérhető lesz mindenkinél az OpenAI által fejlesztett kereső, ami néhány új funkcióval is bővül, hogy még egyszerűbb legyen a keresés.
Lassulni fog a mesterséges intelligencia fejlődése a következő időszakban, de a kereső még csak most lépett rá a változás útjára, mondja a Google vezetője.
Élesedik a verseny, a Meta egy friss jelentés szerint már hosszú hónapok óta dolgozik egy keresőmotoron, ami naprakész információkat tudna a felhasználó elé tárni.
90 százalékot csökkent a Tuta Mail nevű levelező elérése március óta, mert a Google csavart egyet a keresője algoritmusán. A független e-mail-szolgáltató bepanaszolta a keresőóriást az EU-nál.
Tízből kilenc keresést a Google felületén végeznek a felhasználók. Erre a piacra törne be saját termékével a ChatGPT-t már sikerre vivő OpenAI.
Alapértelmezett keresőt és böngészőt is választani kell majd az androidos készülékek első beállításakor hamarosan.
Mind az uniós, mind az amerikai szabályozás, illetve az idén esedékes bírósági ügyek komolyan próbára tehetik majd a világ legnagyobb technológiai vállalatát, és akár meg is határozhatják az évi 85 milliárd dolláros szolgáltatási üzletág jövőjét.
Mások mellett a Yahoo, vagy a Bing keresőt is választhatjuk majd a Chrome alapértelmezettjének egy új felugró ablakban, amellyel nemsokára ön is találkozni fog.
Egyre kiélezettebbé válik a harc a mesterséges intelligenciában. Olyannyira, hogy két, a Bing keresési indexét használó vállalat is figyelmeztetést kapott a Microsofttól: nem lesz jó vége annak, ha a Bing keresési eredményeit használják mesterségesintelligencia-alapú szolgáltatásaikban.