Tech hvg.hu 2024. február. 20. 13:03

A komplett Google-t lenyomnák, még nagyobb dobáson dolgozhatnak a ChatGPT fejlesztői

Tízből kilenc keresést a Google felületén végeznek a felhasználók. Erre a piacra törne be saját termékével a ChatGPT-t már sikerre vivő OpenAI.

A keresőpiacot jelen állás szerint piacnak is nehéz nevezni: a Google gyakorlatilag egyeduralkodó, a Statcounter szerint 91,47 százalékos részesedést birtokolt januárban, míg a Bing tisztes távolságból követte az eseményeket, 3,43 százalékos morzsát hasítva a keresőpiaci tortából. Beszédes, hogy még ez a harmatos teljesítmény is elég volt a második helyhez.

A The Information értesülései szerint az OpenAI megtörné a dominanciát: a ChatGPT-t is fejlesztő vállalat saját kereső létrehozásán dolgozik. A lap érdekes cserekereskedelemről ír: míg a Microsoft Bing/Copilot keresőszolgáltatása mögé az OpenAI mesterséges intelligenciáját tették, addig az OpenAI készülő szolgáltatásának keresős részét a Microsoft szolgáltathatja.

Ez az új MI néhány mondat alapján már olyan videót készít, hogy tényleg nehéz megkülönböztetni a valóságtól

Két-három sornyi begépelt szövegből akár egyperces, gyakorlatilag teljesen valósnak ható videót is létrehoz az OpenAI új eszköze, a Sora.

Az OpenAI egyelőre nem nevesített keresője gyorsabb lehet a jelenlegi megoldásoknál.

Egyelőre azonban még semmi sem hivatalos, és jó kérdés, hogy az OpenAI mennyire tudja megingatni a Google egyeduralmát. Azt ugyanis érdemes figyelembe venni, hogy egy éve a Microsoft mindent megtett az MI-vel felokosított Bing népszerűsítéséért – és egy év távlatában csak annyit sikerült elérniük, hogy a 2,81 százalékos keresőpiaci részesedésük 3,43 százalékra nőtt a Statcounter adatai szerint.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.