Oroszország közölte, hogy megvédi polgárait Moldova szeparatista régiójában
A földgázellátási zavarok miatt alakult ki feszültség Moldova és a területén található szeparatista Dnyeszter Menti Köztársaság között.
A földgázellátási zavarok miatt alakult ki feszültség Moldova és a területén található szeparatista Dnyeszter Menti Köztársaság között.
A veszteség nagyságrendje a forrás szerint annak tudható be, hogy az észak-koreai katonák nem túl harcedzettek.
Dmitro Kuleba úgy véli, hogy a magyar miniszterelnök politikájának az országban évek óta zajló ukránellenes propaganda miatt van támogatottsága.
Noha valamilyen biztonsági garanciára szüksége van Ukrajnának, <strong>háború alatt</strong> sem a NATO-tagság, sem a katonai részvétel nem kerülhet szóba. Így merült fel a tűzszünet utáni misszió lehetősége mint garancia, amit Trump érkezése is sürgethet.
Úgy tűnik, egy kis extra bátorságot gyűjthettek az ókori harcosok néhány élénkítőből. Lengyel kutatók ehhez használatos eszközöket találtak a háborús leletek között.
Az orosz-ukrán háborúról kérte ki a véleményét, jöhet az újabb magyar békemisszió.
A maga idejében Európa vezetőjének tekintett egykori német kancellár szerint helyes döntés volt 2008-ban távol tartani Ukrajnát a NATO-tól, és a Willkommenskulturt sem bánja, még ha az az AfD előretöréséhez is vezetett.
A Nyugat számára szánt figyelmeztetés volt az Ukrajnában az új Oresnyik hiperszonikus rakétával végrehajtott csapás – jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő a Rosszija 1 televízió Moszkva. Kreml. Putyin című vasárnapi műsorában.
A francia külügyminiszter szerint a nyugati szövetségeseknek azért kell folytatniuk Ukrajna támogatását, hogy kijevi kormány az erő pozíciójából tárgyalhasson, ha elérkezettnek látja az időt a béketárgyalásokra.
Egyre kevesebben bíznak Ukrajna győzelmében Európa-szerte, mégis kitartóan elutasítják az európaiak az orosz agressziót és ragaszkodnak a háború áldozatainak támogatásához. Olyan nagy az összhang, hogy még a Fideszes Gál Kingának is dolgoznia kellett a fújolásért. Európai körkép a háború ezredik napja után.
Az orosz gazdaság még köszöni, megvan, még ha nincs is jól. A háborús költekezés miatt papíron egész jó számokat láthatunk, ám mélyebbre nézve már feltűnnek a problémák. A rossz hír, hogy ez az állapot csak addig tartható fenn, ameddig tart a háború, így Vlagyimir Putyin orosz elnök most még kevésbé érdekelt a gyors lezárásban.
“Mind érezzük, hogy az ismeretlen felé közelítünk” – mondta Donald Tusk.