1 perc alatt eltünteti a mikroműanyagot egy új eljárás, és ez még nem minden
Ausztrál kutatók olyan technológiát fejlesztettek ki, ami a mikroműanyagokból grafént állít elő. Az eredmény minden szempontból siker.
Ausztrál kutatók olyan technológiát fejlesztettek ki, ami a mikroműanyagokból grafént állít elő. Az eredmény minden szempontból siker.
A kínai Csang’o-5 űrszonda által a Földre hozott kőzetmintákban 2–15 réteg vastag grafént találtak a Csilin Egyetem tudósai. Mindez komoly fejtörést okoz a tudománynak.
Ígéretesen zárult az ultratiszta grafén-oxid első emberi vizsgálata, ami elindíthatja az anyagot az egészségügyi alkalmazás felé vezető úton.
Kreatív, egyedi formatervvel a legunalmasabb terméket is el lehet adni – az pedig még jobb, ha valami nem csak szép, de még hasznos is. Az amerikai TIME magazin csokorba gyűjtötte az idei év 200 legjobb találmányát, melyekből most bemutatjuk azt a tizenhármat, melyek a formaterv kategóriában találtattak kiemelkedőnek.
A Sussexi Egyetem kutatói megalkottak egy olyan érzékelőt, mely teljes egészében környezetbarát anyagokból épül fel, és az egészségügy mellett a futóknál is jó szolgálatot tehet.
A brit Cambridge-i Egyetem szakemberei összeházasították a merevelemezeket a grafénnal, a végeredmény pedig egy, a jelenleginél strapabíróbb és nagyobb kapacitással rendelkező merevlemez lett.
Újfajta, gyorsabban tölthető akkumulátor; aktív(abb) zajszűrés; olcsó, de remek mobilkészülékek – 2020 bizonyos értelemben nagyon is jó év volt. És közben az is kiderült, hogy egy járvány megfékezésében akár a telefonunk is szerepet játszhat. Összegyűjtöttük az esztendő szerintünk fontos fejlesztéseit.
Egyelőre semmilyen hivatalos forrásból nem erősítették meg, de a megbízható információk közzétételéről ismert szivárogtatók már arról beszélnek, hogy a Galaxy S10 és S10+ készülékekben grafénalapú akkumulátor kerülhet.
Bár nemrég már űrbéli körülmények között próbálták ki a grafént, a „XXI. század csodaanyagának” tömeges alkalmazásában még a Földön sem sikerült áttörést elérni. Az EU egymilliárd euróval próbál lendíteni az ügyön, amelyen magyar kutatók is dolgoznak.
A Samsung fejlesztői szerint újításuknak köszönhetően a jelenleginél ötször gyorsabban lehet majd 0-ról 100 százalékra feltölteni az akkumulátorokat.
Szójababolajból állítottak elő grafént – egyetlen atom vastagságú grafitréteget – ausztrál kutatók, akik szerint a módszerükkel jelentősen csökkenteni lehet az egyedülálló fizikai tulajdonságokkal rendelkező nanotechnológiai anyag előállítási költségeit.
A most elkészült anyag az acél sűrűségének alig 5 százalékát éri el, mégis 10-szer erősebb a fémnél.