Úgy tűnik, továbbra is marad a patthelyzet a főpolgármester-helyettesek ügyében
A TISZA Párt nem dönt, amíg nincs SZMSZ.
A TISZA Párt nem dönt, amíg nincs SZMSZ.
Vitézy Dávid a kampányban még 200 fős BKK-rendészetről beszélt, azonban csak 75 fővel alakul meg a szervezet.
A friss fővárosi tervek szerint lőttek a pályáztatásnak, mandátumarányosan osztják ki a felügyelőbizottsági posztokat a fővárosi cégeknél. Bizonyos igazgatóságokat betagolnának a Fővárosi Közgyűlés alá.
A legutóbbira sem voltak hajlandók elmenni.
Hatalmas kavarás és maratoni ülés után végre szavazott a Fővárosi Közgyűlés. Tisztább a kép sokkal nem lett: az új szmsz-ről például hiába tárgyalnak több mint egy hónapja, nem ment át a testületen.
“Ez elfolyt, cseszhetjük” – mondta Kiss Ambrus arra az ötletre, hogy magántőke nélkül legyen lakásügynökség. A városnak viszont most ez a legapróbb baja. Úgy fest, egyik nagy fővárosi frakción sem megy át Karácsony szmsz-módosítása, paradox módon ez mégis a főpolgármesternek jön jól. A közgyűlés nem tudott megállapodni a fővárosi cégek igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjairól sem, az idő viszont nagyon szorítja őket: november 15-én lejárnak a mandátumai a BKK és a BKV igazgatóságában és felügyelőbizottságában ülő tagoknak is. Eközben a képviselők szinte ordítoztak egymással a diákok előterjesztésével kapcsolatban.
Úgy tűnik, politikai konfliktusból a főváros új vezetésének egyelőre csak újakat sikerül generálnia, pedig abból van már most is elég, gondoljunk csak a főpolgármester-helyettesek fiaskójára. Ott nem volt megoldás, a Fővárosi Önkormányzat lassan egy hónapja mulasztásos jogsértésben van. A fővárosi cégek vezetésénél lehet megoldás, de egyre gyorsabban kellene. Elmagyarázzuk, miért.
Kikérte a 444 a tanácsadók listáját, ismerős nevek vannak rajta.
A BKK eredeti, 2010-ben elfogadott, de később megcsonkított működési modelljét helyre kell állítani, hogy a központ újra teljes hatáskörrel feleljen az összes budapesti közút forgalmi rendjéért – véli Vitézy Dávid.
Az Alkotmánybíróság szerint nem kisajátítás az, hogy az egyik önkormányzattól egy másiknak adnak át közterületet.
Új megközelítéssel próbál a hajléktalanok segítségére lenni a főváros, szemben a Tarlós-korszakkal, amikor Budapest és a kormány is inkább rendészeti kérdésként kezelte a problémát. új jelenség, hogy több száz hajléktalan átköltözött Ausztriába.
Jelentősen megnyirbálná a Tisza, az LMP és a Fidesz Karácsony Gergely jogköreit. A főpolgármester nem akart engedni nekik, de a Fővárosi Közgyűlés alakulóülésén azonnal kisebbségbe került, kénytelen volt meghajolni Vitézy Dávidék előtt. Vitézy előterjesztését megszavazta Magyar Péter pártja és a Fidesz is. Kacskovics Mihály Béla és Iványi Blanka közvetítése a Fővárosi Közgyűlés alakulóüléséről.