Bezárták három napra az iskolákat és az óvodákat Nagybányán, mert agyhártyagyulladást kapott két diák
Az oktatási intézményeket elkezdték fertőtleníteni.
Az oktatási intézményeket elkezdték fertőtleníteni.
Megdőlni látszik az a nézet, hogy a levegőszűrő rendszerek, más néven a légtisztítók csökkenthetik a vírusfertőzés kockázatát.
A jelek szerint még az erősebb, 10 000 ppm aktív klórtartalmú fertőtlenítőszerek sem képesek legyőzni a Clostridium difficile nevű szuperbaktériumot, amely halálos kimenetelű fertőzést okozhat az idős vagy legyengült immunrendszerű embereknél – márpedig belőlük a kórházakban elég sok van.
Veszélye is van az órák, köztük a rengeteg előnyt kínáló okosórák viselésének – számos veszélyes baktérium lehet ugyanis a pántjukon, pedig nagyon egyszerű a megoldás.
Mint egy légfrissítő spray használata, olyan egyszerű lesz a jövőben mentesíteni a kórokozóktól egy helyiség levegőjét a Reckitt megoldásával.
A kutatók szerint érdemes lenne többféle baktériumra letesztelni a betegeket, mielőtt megműtik őket.
Sok mindent gondolnánk egy McDonald’s mosdójáról, csak épp azt nem, hogy a fertőtlenítés fontos helyszíne lehet. Igaz, ehhez el kell utazni Japánba.
A hatezer férőhelyes sörsátorban hatásosnak találták a német kutatók a koronavírus-kockázat csökkentését ibolyántúli sugárzással.
„A jó baktériumokat vetjük be a rossz baktériumok ellen” – foglalta össze a fertőtlenítés sokat ígérő módszerét Petra Gastmeier, a kutatás egyik vezetője.
Az MIT kutatói és egy izraeli orvosi intézmény közös erővel vizsgálta meg, hogyan lehet hatékonyan fertőtleníti és ezáltal ismét biztonságosan viselni az N95-ös, itthon FFP2 jelzésű maszkot. A kulcsszó a hidrogén-peroxid.
Mivel egyre több munkavállaló és diák tér vissza az irodákba és iskolákba, brit kutatók új modellt dolgoztak ki a levegőben terjedő koronavírus-fertőzés kockázatának előrejelzésére az ilyen környezetben.
A kórházi technológia munkahelyi alkalmazása pár éve még nagyon furcsának tűnt. A román főváros egyik irodaházában ma ez a valóság.