Rejtett ősi erdőre bukkantak egy fák nélküli szigeten
Rejtett ősi erdőt fedeztek fel brit kutatók egy olyan, szélfútta és kopár szigeten, ahol a korábbi ismeretek szerint emberemlékezet, sőt annál régebb óta nem nőtt fa.
Rejtett ősi erdőt fedeztek fel brit kutatók egy olyan, szélfútta és kopár szigeten, ahol a korábbi ismeretek szerint emberemlékezet, sőt annál régebb óta nem nőtt fa.
Olyan fafajra bukkant egy expedíció, amit 185 éve írtak le először, de azóta sem találtak. Az elveszett fajok egyikeként számontartott magyalféle azonban nem az erdő mélyén, hanem egy városban bukkantak. Összesen négy példányról tudnak.
Idén eddig “csak” egy bő Nógrád megyényi esőerdő tűnt el Brazíliában.
Jól ismert növényről derült ki Borneón, hogy valójában egy új, eddig nem ismert különleges pálmafaj.
Változtat az esőerdő-programján a szén-dioxid-kompenzációs rendszerrel foglakozó Verra. 2025 júliusára várhatóan minden projekt átáll az új rendszerre.
„Az elefántok az erdő kertészei” – mondják a Saint-Louis Egyetem kutatói, nem véletlenül: az erdei elefántoknak ugyanis a bolygó megmentésében is fontos szerepük lehet, mégis a kihalás fenyegeti őket, ami az egész Földre nézve káros hatásokkal járhatna.
Mindent megevett, ami befért a szájába.
Kiugróan sok, több mint 1000 négyzetkilométernyi esőerdőt vágtak ki áprilisban a brazíliai Amazonas-medencében – közölte a brazil űrkutatási intézet, az INPE.
Több mint ötödével nőtt a letarolt erdők területének nagysága az előző évhez képest.
A világon először fordult elő, hogy egy távoli esőerdő ilyen státuszba kerüljön.
Mintegy kilencezer négyzetkilométernyi esőerdőt vágtak ki az Amazonas brazíliai térségében az elmúlt 12 hónapban. Bár némileg csökkent a fakitermelési arány az előző évhez képest, ez még mindig az elmúlt öt év második legnagyobb mértékű erdővesztesége – közölte az esőerdők megfigyeléséért felelős brazil űrkutatási intézet (INPE).
Az amerikai elnök csak a helyi közösségeknek engedélyezi a faanyag vásárlását onnan.