Olyan fafajra bukkant egy expedíció, amit 185 éve írtak le először, de azóta sem találtak. Az elveszett fajok egyikeként számontartott magyalféle azonban nem az erdő mélyén, hanem egy városban bukkantak. Összesen négy példányról tudnak.
Egy száznyolcvanöt éve nem látott és kihaltnak vélt fafajt találtak Brazília északi részén. Ez az Ilex sapiiformis, egy magyalféle, ami 8-12 méter magasra is megnőhet. A fára Pernambuco államban bukkant egy expedíció, amely hat napot töltött a térségben kutatással – közölte a projekten dolgozó Re:wild környezetvédelmi szervezet, amelynek az egyik társalapítója Leonardo di Caprio hollywoodi filmsztár.
A Pernambuco magyal néven is ismert fajt először George Gardner skót biológus vette lajstromba 1838-ban. Ez volt a növény egyetlen megerősített felbukkanása március 22-ig, amikor az új expedíció négy példányt talált Igarassu városban egy kis folyócska partján, Pernambuco állam fővárosa, Recife agglomerációjának északi részén.
A fafaj az egyike azoknak az elveszett és évtizedek óta nem látott fajoknak, amelynek keresésére és megmentésére 2017-ben indult program. A Pernabucco a 25 legkeresettebb faj közé tartozik.
"Hihetetlen, hogy az Ilex de Pernambucót egy olyan nagyvárosi övezetben találták meg, amelyben 6 millióan élnek" – mondta Christina Biggs, a Re:wild elveszett fajok osztályának munkatársa.
A tudóscsoport a fajra jellemző kis fehér virágok nyomán bukkant a fákra.
Gustavo Martinelli, az expedíció vezetője közölte, hogy reményeik szerint a szervezet programot indít a fafaj szaporítására.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Egy teljesítménypszichopatával kevesebb: miért kellett lemondania Carlos Tavaresnek a Stellantis éléről?
A portugál szakember leginkább arról volt a leginkább ismert, hogy kíméletlenül tud költséget csökkenteni. Vádlói szerint azonban sokszor a saját hírnevét védte, nem pedig a cég túlélésével foglalkozott. Egy biztos: egy rendkívüli szakemberrel lett kevesebb az autóiparban.