A világon először fordult elő, hogy egy távoli esőerdő ilyen státuszba kerüljön.
A Te Urewera Nemzeti Park, Új-Zéland legnagyobb esőerdője olyan jogi oltalmat kapott, amivel lényegében törvénybe iktatták, hogy emberekkel azonos jogok illetik meg – írta a BBC.
A több mint 2000 négyzetkilométeres esőerdőben egyébként minden, Új-Zélandon őshonos madárfaj megtalálható, emellett smaragdszínű tavak és hatalmas vízesések vannak ott.
Az eddig példa nélküli törvény értelmében az erdő már nem a kormány tulajdona, hanem az ottani őslakosok az erdő hivatalos gyámjai, akik a kaitiakitangát, vagyis az őrzést gyakorolják: ennek a hagyománynak az értelmében az ottaniak teljes harmóniában élnek a természettel.
Bár a jogi döntésre még korábban, 2014-ben került sor, a cikk szerint a Te Urewera esete példaértékű abban a tekintetben is, hogy milyen fenntartható és környezettudatos turizmust alakítottak ott ki azóta a helyiek, ami óvja az esőerdőt.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Az emberek gyönyörű esőerdőt akarnak inkább látni, nem azt, hogy vágják ki éppen”
Új-Zélandon élnénk túl legnagyobb eséllyel az emberi civilizáció összeomlását
„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken
<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.