Javíthatják az agy működését az olcsó étrendkiegészítők
Brit kutatók kétféle prebiotikumot vizsgáltak, hogy azok szedése milyen hatással van az idősebb tesztalanyok agyára. Az eredmény igen biztató.
Brit kutatók kétféle prebiotikumot vizsgáltak, hogy azok szedése milyen hatással van az idősebb tesztalanyok agyára. Az eredmény igen biztató.
Obeliszknek nevezték el amerikai tudósok azokat a most felfedezett mikroorganizmusokat (viroidokat), amelyek az emberi emésztőrendszerben is megtalálhatók. Egyelőre azt sem tudni, hogyan kerülnek oda.
Ír kutatók szerint a bél mikrobiomja jelentős hatással lehet a szociális szorongásos zavarra. Az elméletüket egérkísérlettel is igazolni tudták. Felfedezésük új terápiás lehetőségek korát hozhatja el.
Dániai tudósok szerint a 100 évnél idősebb emberek bélrendszerében olyan bélbaktériumok találhatók, amelyek a vírusokkal közösen segítenek megelőzni betegségeket előidéző mikroorganizmusok elszaporodását.
Sem a vizsgált férfi, sem az orvosok nem tudták megmondani, miként kerülhetett a 63 éves páciens vastagbelébe az a légy, amire egy tükrözés során bukkantak rá.
Az emésztőszervi betegségek évente rengeteg ember halálát okozzák Magyarországon. Vajon mit csinálunk rosszul, és hogyan előzhetnénk meg a bajt?
A jelek szerint több olyan baktérium is lehet a bélben, amely valamilyen módon hatással van az agyvérzés kialakulására.
A bizarr külsejű nyálkát hongkongi kutatók alkották. Mágnessel irányítható.
1993 és 2001 között összesen 154 942 ember testsúlyra vonatkozó adatait vizsgálták meg, és fontos megállapításra jutottak az Oxfordi Egyetem kutatói.
Több olyan koronavírus-fertőzött beteget is találtak, akiknek hasmenésük volt, de lázuk nem. Vagyis nem légúti fertőzéssel került a vírus a szervezetükbe, hanem lenyelték.
Genetikai "mintázatunk" befolyásolja, hogy karcsúak vagy túlsúlyosak leszünk-e. Meghatározza azt is, hogy örököljük-e a testsúlyt befolyásoló emésztőrendszeri baktériumokat – erre a következtetésre jutottak a King's College London és a Cornell Egyetem kutatói. Eredményeiket a Cell című élettudományi folyóirat legújabb számában tették közzé.
Az étrendi szokásaink jelentősen befolyásolják bélbaktériumaink "jólétét" - közölték csütörtökön amerikai kutatók a Science tudományos magazinban ismertetett tanulmányukban.