A bizarr külsejű nyálkát hongkongi kutatók alkották. Mágnessel irányítható.
Hongkongi kutatók egy nyálkaszerű anyagot gyártottak, ami elmondásuk szerint nem egy áprilisi tréfa, hanem valódi tudományos áttörés: a bizarr külsejű anyagot mágnes segítségével lehet irányítani, és mivel a szűk helyekre is befér, akár az emberi emésztőrendszert is át lehet majd vele kutatni.
A Guardian szerint az anyag mágneses részecskékkel van felszerelve, és ez teszi lehetővé, hogy a barnás, feketés slájm mozogni tudjon, illetve különféle alakokat vegyen fel. Még az sem probléma, ha elszakad, ilyenkor ugyanis könnyen megtalálja a másik részét, és egy pillanat alatt elvégzi az újraegyesülést.
A nyálka egy kémiai keverék révén született, amihez bóraxot és polivinil-alkoholt is felhasználtak. A mágneses részt, a neodímiumot, utólag tették bele. Az eljárás eredménye ugyanakkor nincs tökéletesítve, és azt a kutatók is elismerték, hogy egyelőre ők se nagyon tudják, miféle feladatokhoz lesz majd bevethető. Elképzelések ugyanakkor már most is vannak. Ezeket pedig azután határozták meg, hogy látták, mi mindenre képes.
Ezek közé tartozik például az orvostudományban való felhasználása, de állítólag elektródák összekapcsolására is bevethető, illetve apró tárgyakat is képes elmozdítani.
A kutatócsoport videókat is forgatott, hogy demonstrálja a nyálka képességeit. A kapcsolódó tudományos összegzéseket pedig Advanced Functional Materials című folyóiratban tették közzé.
A robot made of magnetic slime could be deployed inside the body to perform tasks such as retrieving objects swallowed by accident.https://t.co/EYpnx56vNO pic.twitter.com/zA3hMO80xQ
— New Scientist (@newscientist) March 31, 2022
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.