Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#bolhapiac

Vállalkozás HVG

Jó üzlet lehet a ruha-Facebookként működő turkáló

„Te is szeretted a cuki kis dzsekit, én is szeretni fogom.” Efféle vallomások olvastán inkább barátnők levelezésére gondolna az ember, semmint a használtcikk-piacra – ám a kettő nagyon is jól összehangolható, sőt jövedelmező üzlet lehet belőle.

Itthon Iliás-Nagy Katalin

„Azért vaterázok, hogy több időm legyen az életre”

Az egyediségre, a különlegességre, de legfőképpen a formákra vadászik. Hajnalban kezdődik a hajsza a bolhapiacon, az elejtett zsákmányok értékesítése viszont már a neten történik. Ő a virtuális ószeres, akinek a Vatera a szupermarket. A felső korlát nélküli internetadó őt is tönkretenné. Életbűvészek, 2. rész.

Kult Tossenberger Adél

Most annyi pénzt kereshet, amennyit akar

Ha elege van a szekrényekben porosodó régi kacatokból, de nincs szíve kidobni azokat, létezik olyan megoldás, amivel még pénzt is kereshet velük. Épp annyit, amennyit akar. Béreljen polcot pár ezer forintért, árazza be feleslegessé vált tárgyait, és indulhat az üzlet. Bolhapiacok másképp.

Itthon Szabó Linda

Megszűnő piacok: A középosztály nevében

A használaton kívüli MÁV-vagyon ingyenes átadásával függhet össze, hogy Budapesten rövid időn belül több szabadtéri ruhapiac, többek között a Kőbányai úti Négy Tigris Piac is megszűnhet. Csakhogy míg az ingyenes vagyonátadást a kormány eddig arra használta, hogy már létező sportingatlanok finanszírozása és tulajdona egy kézben legyen, a piacok helyén csak most húznának fel sport- és kulturális létesítményeket. Míg eddig a piacokkal a szegényebb rétegek jártak jól, az új beruházások a tehetősebb középosztálybelieknek kínálnak szolgáltatásokat. Vendégszerzőnk a városról: Szabó Linda, gazdaságantropológus.

Nyüzsi -W-

Bolha a fülbe

Úristen, kosz! Törött dolgok! Szegény emberek a Városligetben! Vajon európai dolog az ócskapiac? Igen, az.