Kiszagolja a vegyi és nukleáris fegyvert is az amerikai űrhaderő új robotkutyája
Az amerikai űrhaderő új robotkutyáját, Chappie-t nem az amerikai védelmi minisztérium, hanem a légierő egyik parancsnoka fejlesztette ki.
Az amerikai űrhaderő új robotkutyáját, Chappie-t nem az amerikai védelmi minisztérium, hanem a légierő egyik parancsnoka fejlesztette ki.
Véget ért a Föld körüli pályafutása az Intelsat 33e műholdnak, de még a szétesése után is szemmel kell tartani – a darabjai ugyanis más szatelliteket veszélyeztetnek.
Pályaváltó manővert fog végrehajtani a Boeing által gyártott X-37B űrrepülőgép, de nem hétköznapi módon: a segédhajtóművei nélkül, a Föld légkörének a segítségével.
A jövőben az amerikai légierőnél is megjelenik majd egy, a generatív mesterséges intelligencia által támogatott platform, ami pontosan olyan lesz, mint a ChatGPT – csak biztonságosabb.
Az amerikai űrhaderő Victus Nox megoldástervezetének köszönhetően nem hónapokba, csupán egyetlen napba telne útnak indítani egy műholdat.
A kínai Sicsian-23 az amerikai űrhaderő szerint január 16-án egy ismeretlen objektumot bocsátott ki magából.
A hidegháború alatt az amerikaiak válasza a szovjet interkontinentális ballisztikus rakétára a Project Thor volt, ami elméletben jól működött, csak rendkívül költséges volt. Most kicsiben rekonstruálták a pusztító fegyvert működés közben.
Az amerikai űrhaderő még július végén tesztelte azt a két robotkutyát, amik önjáró módon és emberi irányítással is működhetnek.