Holografikus szélvédővel támad és Androidra vált a Hyundai
A dél-koreai gyártó közeljövőben érkező modelljei teljesen új felhasználói élménnyel fognak szolgálni.
A dél-koreai gyártó közeljövőben érkező modelljei teljesen új felhasználói élménnyel fognak szolgálni.
Mi mindenre elég a csúcstelefonokba zsúfolt több száz megapixel, megannyi kamera és mesterséges intelligencia, és mikor lehet szükség egy úgymond régivágású fényképezőgépre?
Megnéztük a Leica 1914-ben készült és ma már több milliárd forintos értéket képviselő úttörő fényképezőgépét, és a legújabb kamerás mobilt, valamint mobilos kamerát is kipróbáltuk. Wetzlarban, a fotósok Mekkájában feszegettük egy picit a fényképezés határait.
Magyarországon jelenleg keresve sem találunk 64,4 millió forintnál olcsóbb Maybachot, már amennyiben annak négy kereke kell, hogy legyen. De ha beérjük egy eredeti Maybach napszemüveggel, akkor ennél jelentősen olcsóbban is megúszható a persze még így sem éppen alacsony költségvetésű projekt.
Három díjazott, a ZEISS félvezetőket gyártó részlege, a lézerrendszereket gyártó TRUMPF, valamint a Fraunhofer Intézet optikai fejlesztésekkel foglalkozó jénai laboratóriuma kapta meg az idén a német Jövődíjat. A hármak a jövő számítógépes chipjeinek gyártását lehetővé technológiát fejlesztik tovább.
Könnyen meg tudunk feledkezni arról, mennyire fontos, hogy lássunk. De gondoljon arra, hogy a környezetéből érkező ingerek 80%-át a szemén keresztül észleli – ezt a tényt ismerve máris felértékelődik ez az egyébként természetesnek tűnő „adottság”.
Annyit mindannyian tudunk róla, hogy veszélyes lehet a bőrünkre, és hogy jobb tőle óvni a szemünket. De pontosan mi is az ultraibolya sugárzás és hogyan tud kárt okozni szervezetünkben? Milyen betegségeket okozhat és miként szolgálhatja mégis egészségünket? Hogyan védekezhetünk ellene? És mi a szerepe a természetben? Itt az idő, hogy (UV)-fény derüljön minden titokra!
Kezdetben csak egy üvegdarab volt, később már kézben tartható hasznos, de drága eszköz lett, évszázadok múlva pedig tömegtermék, melyet a legkülönbözőbb formákban gyártanak és értékesítenek, tökéletes megoldást biztosítva ahhoz, hogy tisztán lássuk a világot. Utánanéztünk a szemüvegek történelmének.
Csütörtök este Londonban, a bemutató helyszínén nyomkodtuk meg a középkategóriában hadrendbe állítandó Nokia 7.1 Plus-t, mely elsősorban kijelzőszigetes HDR kijelzőjéről, dupla Zeiss hátsó kamerájáról, illetve szűz Android-szoftveréről ismerszik meg.
A Nokia mobiljai fényképezés terén még akkor is jónak számítottak, amikor tulajdonképpen semmilyen más téren nem lehetett jó választásnak tekinteni őket. Ez részben abból fakadt, hogy a finn gyártó Carl Zeiss optikákat használhatott.
Az idei Mobile World Congressre felépített 5G-s hálózattal folytatott kísérletekből nem csak az derült ki, hogy az új kommunikációs szabvány villámgyors (bőven 1 gigabit feletti átviteli sebességre képes), de késleltetési ideje is minimális. Ennek pedig – a VR-szemüvegek megszállottjaitól a vadászokon át – nagyon sokan fognak örülni.
5G-képes szemüvegek fejlesztését jelentette be a Barcelonában zajló Mobile World Congress szakkiállításon a Deutsche Telekom (DT) és a Zeiss. A két vállalat reményei szerint az újraértelmezett okosszemüvegek jóval többre vihetik, mint eddigi, félkilós társaik.