Visszakozott a kormány az ügyvédi kamarával szemben, új javaslattal állt elő Tuzson Bence
Az igazságügyi miniszter a kirendelt védők kifizetését érintő törvénymódosításról tárgyalt a kamarával.
Az igazságügyi miniszter a kirendelt védők kifizetését érintő törvénymódosításról tárgyalt a kamarával.
A megállapodás még májusban, a kínai elnök budapesti látogatása során születhetett meg Orbán Viktor és Hszi Csin-ping között.
Az, hogy a büntetőügyeket nem vállaló ügyvédekkel adó módjára kivetett hozzájárulást fizettetne a kormány, olyan, mintha az orvosok feladatává tennénk, hogy építsenek kórházakat, vagy ha nem, akkor adózzanak helyette. Pedig az ügyvédek nagy része azért nem vállal büntetőkirendelést, mert nem foglalkozik büntetőügyekkel. Vélemény.
Az igazságügyi miniszter szerint az ügyészek számára ugyanolyan mértékű és ütemű bérfejlesztés szükséges a jövő évtől, mint a bíróságokon.
Tuzson Bence sehol meg nem hirdetett sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy a jövő év „komoly jogalkotási, törvényalkotási munkával fog telni”. Az érdekképviselet tiltakozik és már a bírói véleményének nyilvánoságára hozatalára készül.
Tuzson Bence miniszter ultimátumszerűen közölte az ügyvédi kamara elnökével, hogy az állam helyett a kirendelt ügyvédek díját dobják össze inkább azok az ügyvédek, akik ezt a feladatot – éppen az alacsony díjazás miatt – nem hajlandók vállalni. A kamara elutasította az ötletet, erre a kormány most beleírja a törvénybe, hogy juszt is így lesz.
Havonta 110 titkos megfigyelési kérelem érkezett idén Tuzson Bence igazságügyi miniszterhez, de hogy ebből mennyit engedélyezett, azt most sem lehet tudni. Ennek közlését korábban elsunnyogta a tárca, később titkosította az adatot, most éppen azt állítja, hogy fogalma sincs róla.
További kétmilliárd forint sorsáról semmit nem lehet tudni.
Az utóbbi 9 év második legtöbb „nemzetbiztonsági célú titkos információgyűjtésre” vonatkozó kérelme futott be tavaly az Igazságügyi Minisztériumhoz. Hogy a kérelmekből mennyire adtak a miniszterek végül engedélyt, korábban elsunnyogta a tárca, most már biztosra ment, és titkosította.
Éles konfliktusok helyett konstruktív együttműködésre számít a tárcával és a Kúria vezetésével a kibővült hatáskörű Országos Bírói Tanács (OBT) új elnöke, Szabó Péter.
A miniszter azt ígérte, hamarosan újabb eredményekről is be fog számolni.