Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Patent_egyesület

Itthon hvg.hu

„A lányom halott, hol az igazságszolgáltatás?” – a Kossuth térre vonultak a tűzben elhunyt édesanyáért tüntetők

A demonstráció a tragédia helyszínétől indult, és a Parlament előtt ért véget. Az eseményre főként női rendőröket vezényeltek ki a hatóságok, a résztvevők több százan voltak. Nem csak a japán anya tragédiája miatt vonultak: a magyar hatóságok rendre magukra hagyják a bántalmazott nőket, gyerekeket.

hvg360 Nemes Nikolett

A nők nem azért döntenek az abortusz mellett, mert „nincs jobb dolguk”

Magyarországon leginkább kampányszerűen tematizálja a kormány a reproduktív jogokkal kapcsolatos kérdéseket, amelyekről a társadalom egy részének nincs kiforrott véleménye – emiatt sem mindegy, hogy milyen keretezésben találkoznak ezekkel a témákkal az emberek – mutat rá egy friss kutatás. Az is kiderül belőle, hogy az abortusz megítélésében nem vagyunk elmaradva az európai átlagtól, többségükben még a vallásosak és a kormánypártiak sincsenek a tiltás mellett. A nők támogatóbbak a férfiakhoz képest, ugyanakkor az ítélkezés és az infantilizálás a nőgyógyászati ellátás során is előjöhet, a sürgősségi fogamzásgátlóról pedig még mindig él az a tévképzet, hogy a terhesség megszakítására jó.

Élet+Stílus Gonda Gréta

„Amíg azt sem tudjuk, hogyan működik egy egyenrangú párkapcsolat, nem fogjuk felismerni a bántalmazást sem”

A párkapcsolatokba más és más gyerekkori, vagy későbbi feldolgozatlan traumákkal, kötődési stílusokkal érkezünk, és amint elmúlik a rózsaszín köd, vagy megjelennek az első nehézségek, jönnek a konfliktusok is. De vajon hol a határ a rossz és a bántalmazó párkapcsolat közt? Hogyan ismerhetjük fel, ha egy párkapcsolat bántalmazó? Péterfi Verával, a Patent Egyesület munkatársával beszélgettünk a bántalmazást érintő tévhitekről. November 25-e a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja.

Élet+Stílus Czeglédi Fanni

Ha a rendőrség legyint egy ügyre, ezek a nők tudni fogják, hogy mit kell tenniük

Útjára indult a Patent és a NANE által létrehozott Segítők Hálózata, amely gyors és praktikus segítséget kíván nyújtani a nők elleni erőszak áldozatainak. A hálózatról a projekt két koordinátorával, Les Krisztinával és Bárdits Évával beszélgettünk. Elmondták, hogyan zajlik az önkéntesképzés, miért hatalmas a látenciája a zaklatással, zsarolással kapcsolatos eseteknek, és miért lenne óriási szükség nőközpontú, traumafókuszú, áldozathibáztatást elkerülő ellátórendszerre.