Továbbra sem kapják meg Iványi Gáborék a szerintük nekik járó több száz milliót
Sem az állami normatív támogatás, sem az adó 1 százalékokból származó összegek nem érkeznek meg Iványi Gábor egyházának számláira.
Sem az állami normatív támogatás, sem az adó 1 százalékokból származó összegek nem érkeznek meg Iványi Gábor egyházának számláira.
Akadnak olyan fiatalok is az érintettek között, akik már nem tankötelesek. Többen úgy döntöttek, hogy nem tanulnak tovább.
Ha ezt meg is kapják, nem biztosíték arra, hogy újra elinduljon az oktatás.
A Wesley-iskola működési engedélyét augusztus végén vonta vissza a kormányhivatal.
Az intézményt 2005 óta üzemeltette a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség.
A budapesti oktatási intézmények kintlévőségei a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség szerint nagyjából 150 millió forintot tesznek ki.
A Wesley-iskola köré szervezték az életüket, a munkát, a lakhatást azok a budapesti szülők, akiknek két autista gyermekük járt Iványi Gábor iskolájába. Majd hirtelen kihúzták alóluk a talajt, hat nappal a tanévkezdés előtt a kormány megszüntette az iskola működési engedélyét, és két napra rá a szegedi intézményekét is. Így rengeteg sajátos nevelési igényű gyerek maradt megfelelő ellátás nélkül.
A határozat miatt 150 gyerek egy munkanappal az iskolakezdés előtt még nem tudja, hová fog járni az új tanévben.
300 gyermeknek, valamint 50-60 pedagógusnak és iskolai munkatársnak van három napja arra, hogy új óvodát, iskolát, munkahelyet keressen, miután a fővárosi kormányhivatal törölte a nyilvántartásból Iványi Gáborék iskoláit és óvodáját. Főként sajátos nevelési igényű és rászoruló gyerekekről van szó, akik már valamilyen intézményből eljönni kényszerültek, úgy kerültek a MET intézményeibe.
A Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség a közműszolgáltatóknál és az adóhatóságnál is jelentős tartozást halmozott fel, ami a kormányhivatal szerint veszélyezteti az óvodások és iskolások folyamatos és biztonságos nevelését.
A Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség élelmiszer-adományokat is fogad.
A MET szerint ez annak a gyanúját kelti, hogy a megoldás keresése helyett az intézményeik szándékos tönkretétele a cél.