A Wesley-iskola működési engedélyét augusztus végén vonta vissza a kormányhivatal.
A forrásmegvonás és az inkasszók miatt csak a civil adományokból tudtak fizetést utalni, ezért a szegedi Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium több dolgozójának is tartozik még a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség (MET) – közölte Iványi Gábor egyháza a Délmagyar megkeresésére.
„Az elmúlt két hónapban, júliusban és augusztusban részfizetéseket utaltunk, de mára már a tanárok megkapták a teljes júliusban esedékes fizetésüket, és az augusztusban esedékes bér 30 százalékát. Szeptemberben újabb részfizetést utalunk” – írták.
A MET fenntartásában működő szegedi Wesley-iskola – ahol 150, többségében halmozottan hátrányos helyzetű, sajátos nevelési igényű gyermek tanul – augusztus 30-án reggel kapta meg a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal határozatát az intézmény működési engedélyének visszavonásáról. A MET közleménye szerint az indoklásban július 24-i pénzügyi adatokra, köztartozásokra hivatkozott a hatóság.
Két nappal később több százan tüntettek Szegeden a működési engedély visszavonása ellen, az iskola igazgatója pedig azt mondta: úgy tudja, nincs megfelelő szakmai hátterű intézmény, ahova a Wesley-ből kikerülő sajátos nevelési igényű gyerekeket fel lehetne venni.
Korábban a MET két budapesti iskoláját is törölték a nyilvántartásból, az abaújkéri iskolájukat pedig már át is vette az állam. Iványi rendszeresen arról beszél, azért tartoznak, mert az állam törvénysértő módon megfosztotta a MET-et az eredeti egyházi státuszától, és az azzal járó költségvetési források jelentős részétől. Az egyház szerint a közoktatási intézményeik közül csak kettő adóssága haladja meg a 100 millió forintot, az átlagos köztartozásuk 78 millió, de a pontos összegekről is vita van, ők a budapesti iskolák összes kintlévőségét nagyjából 150 millió forintra teszik.