1,5 millió éves lábnyom bizonyítja, amit eddig csak sejtettek a tudósok
A megkövesedett csontvázak alapján eddig is sejtették a tudósok, hogy az emberi ősök együtt élhettek, ám eddig erre közvetlen bizonyítékot nem találtak.
A megkövesedett csontvázak alapján eddig is sejtették a tudósok, hogy az emberi ősök együtt élhettek, ám eddig erre közvetlen bizonyítékot nem találtak.
A kanadai Albertánál a sejtések szerint 300 Pachyrhinosaurus pusztulhatott el. Most megtalálták az egyik felnőtt példány koponyáját.
A négyéves kisfiú kíváncsi volt, hogy mi van az edényben, és bele akart nézni. Nem lett jó vége.
Egyelőre nem tudni, hogyan és mikor került Bulgária Várna városának tengerpartjára az a szarkofág, amit egy volt rendőr szúrt ki az egyik vendéglátóhelynél.
Brit kutatók egyelőre nem tudták megállapítani, hogy fosszília-e, amit Gabonban találtak. Ha igen, akkor a Földön az összetett életforma a most ismertnél 1,5 milliárd évvel korábban alakulhatott ki.
Mintegy százmillió évvel ezelőtt élt, eddig ismeretlen pteroszauruszfaj maradványait fedezték fel Ausztrália északkeleti részén.
Bár kiscsibe már nem lesz belőle, de teljes mértékben ép maradt egy 1700 évvel ezelőtti tyúktojás, melynek még a tartalma sem szivárgott el.
Az ELTE Őslénytani Tanszék munkatársai által vezetett nemzetközi kutatócsoport 2019 óta folytat ásatásokat az erdélyi Valiora nevű település közelében. Az azóta feltárt leletegyüttesük számos, a kréta időszak legvégén élt növényevő gerinces állattól származó csontot tartalmaz, melyek tudományos feldolgozása még jelenleg is zajlik.
200 ezer éves lehet az a kőből készült kézi fejsze, amely több mint fél méter hosszú.
Az effajta talált tárgyak a vonatkozó jogszabályok szerint az állam tulajdonát képezik, és nem hozhatók kereskedelmi forgalomba.
Fejlett középkori orvostudományról árulkodik az a művégtag, amit egy férfi sírjában találtak Németországban.
Bronzból készült az a két bross, amit nemrég talált meg egy norvég család a ház udvarán. Kiderült, 1200 éves a lelet, a vikingek korából származik.