Erősre sikerült Hammer Ferenc promója: kidobták a zenekarát a Melós Pride programjából
A Magyar Szolidaritás Mozgalom szeptember 11-re szervezi a II. Munkásbüszkeség Napját. Ezen lépett volna föl a Lopunk nevű zenekar.
A Magyar Szolidaritás Mozgalom szeptember 11-re szervezi a II. Munkásbüszkeség Napját. Ezen lépett volna föl a Lopunk nevű zenekar.
1988-ban a Golgota utcában megnyílt egy igen hamar kultikussá vált hely, ahol a punkok, az alterosok és a metálosok koncertlehetőséget kaptak, és hajnalig lehetett szórakozni rendőrségi razzia nélkül. Ma egy egyház tulajdona az épület, a vad koncertek helyén nyugdíjasklub működik, és az elnevezése Fehér Lyuk. Mutatjuk, hogy néz ki a hely ma, és hogy mire emlékszik egy egykor itt sűrűn megforduló punk.
Elszabadult a pokol a neten, pro és kontra születnek az indulatos írások arról, hogy miért nem gyászol a Facebook-népe egyformán a párizsi, a brüsszeli, illetve az ankarai és isztambuli terrormerényletek miatt. Szakértőkkel jártunk utána a dolognak - egyikük a liberális előítéleteket hibáztatja.
Bár főműsoridőben mennek a valóságshow-k, a meztelenség izgalma elinflálódott, s azt hisszük, ma már nincsenek titkok, ám sok szempontból ugyanannyi szexualitással összefüggő tabuval élünk, mint a nagyszüleink. Akkor mégis miért döntött úgy például a Playboy, hogy nem lesz több meztelen nőről készült kép a hasábjain? Mi itt a nagy társadalmi tanulság? És még valami: lesz-e valaha egyenjogúság?
A Fidesz bevándorlóellenes kampánya a magyar nép legalantasabb érzéseit hívja elő, innen kezdve pedig csak az a kérdés: a kormánypárt remek társadalomismeretről tett-e tanúbizonyságot, vagy amúgy normális emberek válnak szélsőségesen elutasítóvá a jól átgondolt pánikkeltés hatására. A kutatások ugyanis azt mutatták ki, hogy a magyarok a kisebbségek közül eddig épp a bevándorlókkal szemben voltak legkevésbé elutasítóak.
A papír és digitális könyvek hazai viszonyát pontosan tükrözi a csütörtökön megkezdődött 21. Nemzetközi Budapesti Könyvfesztivál. Majdnem minden a klasszikus könyvkiadásról szól, az e-book paradigmáról viszont egy külső helyszínre hangszerelt kísérőeseményen próbáltak meg látleletet venni. Az analizálók közt ült Hammer Ferenc, az ELTE BTK Média és Kommunikáció Tanszék adjunktusa, aki szerint ami nálunk zajlik, "az nem egy színvonal". Őt kérdeztük.
Hogyan vált kultikus tárggyá a farmer a szocializmusban? Van-e a Gazdálkodj okosannak szociológiája? Miért volt népi hős a kamionos? Hammer Ferenc médiaszociológus kötete „…nem kellett élt vasalni a farmerbe…” címmel jelent meg, a Néprajzi Múzeum gondozásában. A szerzővel beszélgettünk.
A Big Brother lassan a múlté, ám egyre elképesztőbb valóságshow-k lépnek a helyébe. Ateistákat térítenének meg, élőben rúgnak ki munkavállalókat, sőt népbírósággal ítéltetik el a pápát. A magyar kereskedelmi tévék valóságshow-kínálata az amerikai és a skandináv piacinál jóval szűkösebb, témaválasztását illetően pedig sokkal óvatosabb.
A szükségesnél hattal kevesebb szavazatot kapott a péntek délutáni voksoláson Székely Ferenc a Magyar Televízió (MTV) elnökévé választáshoz - tudta meg a kuratórium ülésének idején testületi tagoktól az MTI.
Félő, hogy a virtuális közösségekben szocializálódó legfiatalabb, úgynevezett Z generáció felnőttként nehezen teremt majd emberi kapcsolatokat. A marketingesek azonban máris tudják, hogy kell velük bánni.
A magyar közvélemény egyelőre elnézi politikusai magánéleti kisiklásait. Szakértők szerint paradox módon azért, mert kevés jót gondol róluk: hazudnak, lopnak és jellemtelenek – véli –, hogy közben még házasságot is törnek, az bagatell. A politika bulvárosodása azonban nálunk is feltartóztathatatlan: a hálószobatitkok vagy az iszákosság sem maradhat majd rejtve.