Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Bíró-Nagy_András

Itthon Serdült Viktória

„Ha nem változik valami drámai módon, Magyarország megmarad a bot a küllők között, valahol az EU félperifériáján”

Húsz év az Európai Unióban – ezzel a címmel jelent meg az a tanulmánykötet, amely Magyarország uniós tagságának közpolitikai mérlegét vonja le. A szerkesztők, Bíró-Nagy András és Medve-Bálint Gergő szerint az EU magas hazai támogatottságának első számú tartópillére mindig is a tagság biztosította gazdasági fejlődés volt, de visszanézve ma már elmondható, hogy lehetett volna ezt sokkal jobban csinálni. Miért volt sokáig fogatlan oroszlán az Európai Unió, mivel kapcsolja össze a magyar társadalom az uniós tagságot, és miért vörös vonal a huxit a Fidesz szavazói számára is?

Itthon Nagy Iván László

A magyarokat a megélhetés érdekli, nem Putyin és az LMBTQ - Bíró-Nagy András a Fülkében

Hogy lehet, hogy az "LMBTQ-veszélyt" még a fideszesek sem tartják kiemelt problémának, mégis sikeresek az erre épülő homofób kampányok? Miért kevés a korrupciót vagy Putyint óriásplakátra rakni, amikor a kormány háborúval riogat és pénzt osztogat? Miért fogja meg a magyar embereket az egészségügy kérdése, de az oktatásé nem? Ezekről az összefüggésekről beszélgettünk Bíró-Nagy Andrással, a Policy Solutions igazgatójával Magyarország problématérképe alapján.

Itthon hvg.hu

Bíró-Nagy András: Nagyobb veszély fenyegeti a magyar EU-tagság támogatottságát, mint bármikor az elmúlt 20 évben

Az EU magyarországi megítéléséről készült közvélemény-kutatások eredményei megnyugtatónak tűnnek: hiába a kormány évek óta tartó Brüsszel-ellenes kommunikációja, a többség továbbra sem szavazna a kilépésre. A Fidesz-szavazók ötöde azonban Huxit-párti. Arról, hogy milyen új irányt vett a kormány EU-kritikája, a HVG Bíró-Nagy András politológust, a Policy Solutions igazgatóját kérdezte.

hvg360 Windisch Judit - Nagy Iván László

A Fidesznél másfél milliós a „hívő” tagozat, de mit tud az ellenzék?

A magyar társadalom értékrendileg egyáltalán nem annyira szétesett, mint politikailag. A szavazótáborokat az különbözteti meg, hogy ki kinek hiszi el a politikai hitvallását. A bizonytalan szavazók többsége senkinek, de van egy réteg, amelyikre talán hatni lehet. Ez pedig azért fontos, mert nagy valószínűséggel ők döntik el a 2022-es választást. Elemzés a szavazótáborokról.

hvg360 Windisch Judit

Demokráciából, diplomáciából és fociból kisérettségizik most a kormány

Iskolai években mérve lassan elballag a NER: jövőre lesz 12 éve, hogy az Orbán Viktor pártelnök vezette Fidesz megszerezte az első kétharmados győzelmét. Egy évvel a választás előtt kisérettségiztetjük a kormányt. Kedden magyarból és matekból adott számot, most jön a történelem (demokrácia, jogállam, történelemszemlélet), az idegen nyelv (külpolitika) és a szabadon választott tárgy, a tesi (vagyis a sport).

Itthon Nagy Iván László

Nagy jelentőségük lehet a most alakuló pártoknak 2022-ben, de nem úgy, ahogy ők tervezik

A Fidesz és az ellenzék közé pozicionálják magukat azok a független politikusok, akik pártjaikból kiválva különutas politikát terveznek. Bár az ambiciózus kísérletek szakértői szemmel nézve megközelíteni sem fogják a parlamenti küszöböt, a billegő körzetekben pont a rájuk leadott párszáz szavazat döntheti el a 2022-es választások végeredményét.

Itthon Tóth Richárd

Még a fideszesek is úgy hiszik, ellopják az EU-s pénzeket itthon

A 15 éves EU-s tagság legnagyobb előnyének a Magyarországra érkező temérdek pénzt tartjuk, de úgy hisszük, a pénzeket ellopják. Az unió legnagyobb hátránya pedig a migráció – feleltük. Mindenre kiterjedő kutatást készített a Policy Solutions, amit a hvg.hu ismertet.