Számon lehet kérni a Kutyapárton, ha elindul a választáson, és miatta veszít az ellenzék?
Beleszólhat a jövő évi választás végeredményébe, ha a Kétfarkú Kutya Párt önállóan indul a választáson? Ahhoz, hogy ezt eldönthessük, fontos tudni, kik a párt szavazói, és mit tennének, ha a Kutyapárt el sem indul a választáson. Elemzés.
Veszélyezteti a kormányváltás esélyét, ha a Kutyapárt elindul a választáson? Márki-Zay Péter, a közös ellenzéki miniszterelnök-jelölt erre egy határozott igennel válaszolt, mikor október végén egy Facebook-videóban arról beszélt,
Simán előfordulhat, hogy a Magyar Kétfarkú Kutya Párt miatt fog Orbán Viktor hatalmon maradni.
Így ő azért fog kampányolni, hogy az emberek ne szavazzanak az MKKP-ra. Márki-Zay azután beszélt erről, hogy kiderült, az előválasztás után felhívta Kovács Gergely pártelnököt, és azt ajánlotta, a parlamenti választáson ne induljanak el sehol sem, cserébe megpróbál kilobbizni egy helyet a listán. Nem járt sikerrel.
Évek óta téma a Kutyapárt szerepe, az, hogy téthelyzetben van-e egyáltalán „joga” elindulni egy választáson, lecsípve ellenzéki szavazatokat. A viccpártként indult szervezet 2018-ban mérette meg először magát országgyűlési választáson, és a 39 jelöltje átlagosan ezer szavazatot kapott.
Lehet ugyan mondani, hogy rajtuk is múlt a kétharmad – hiszen például Budakeszin 1500 szavazatot kapott a jelöltjük, miközben Csenger Zalán és Szél Bernadett között kevesebb mint 300 voks volt a különbség –, de az uralkodó nézet az, hogy azért inkább a fősodorban lévő ellenzéki pártok voltak felelősek a vereségért.