Autó hvg.hu 2022. február. 09. 09:17

A Simson vezeti a magyarországi gépjárműlopási statisztikákat

A régi KGST motor sokadik virágkorát éli, ami meglátszik a lopási mutatóin is.

Sok éven át tartó csökkenés után megakadt a személyautók lopásszámának csökkenése tavaly, összesen 561 darab gépjárművet, ebből 351 személyautót vittek el tavaly – árulta el az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a Vezess.hu kérésére. Összehasonlításképpen a számok így is nagyon kedvezőek, mert 2007-ben csak személyautóból 7584 darabot lovasítottak meg a bűnözők, míg 2019-ben például pedig már csak 503 darabot.

A rendőrségi adatok esetében a gépjárművekben benne vannak a motorkerékpárok is, ami azért igazán fontos jelen esetben, mert éppen egy ilyen vezeti a hazai lopási listát. 2021-ben Magyarországon Simsonokra adott ki a rendőrség a legnagyobb számban körözést, 72 darabot loptak el ugyanis tavaly. A Vezess megemlíti, hogy egy-egy jobb állapotú példány a motorból akár 500 ezer és egymillió forint közötti áron is lehet.

Egyedi magyar lopásvédelem: Simsont láncoltak egy autóhoz

Az NDK-ban gyártott kétszemélyes kismotor tulajdonosa meglepő módon oldotta meg szeretett kétkerekűje lopásvédelmét.

A lista további alakulása szinte átlagosnak mondható, a nagy darabszámban forgalomban lévő márkákból viszik el még mindig a legtöbbet: az Opel a második a lopási listán 60 autóval, míg a Suzuki a harmadik 56 darabbal. A prémium márkák, a Mercedes 18, a BMW 14 és az Audi 14 lopással szerepelnek.

Nagyobb változás a listában a Volkswagené, amelyből 40-et vittek el a tavalyelőtti 29-hez képest, míg Fordból például kevesebb mint felére esett az lopásszám tavaly, 56-ról 24-re.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.