Autó hvg.hu 2020. július. 21. 16:16

A legújabb konnektoros hibrid Mercedesek is Kecskeméten készülnek

Egyre szélesebb termékskálát fed le a magyar gyár a Mercedes kompakt autóinak palettáján, a sportos AMG modellek után a takarékos és akár zöld rendszámos hibrideket is Kecskeméten gyártják.

A Mercedes-Benz kompaktautó-családjának két hibridmodelljének, a CLA 250 e Coupénak és a CLA 250 e Shooting Brake-nek a gyártása kezdődött el Magyarországon, és egyelőre kizárólag Kecskeméten készülnek ennek a típusnak a hibrid változatai.

A két újdonság az alacsony fogyasztású és alacsony károsanyagkibocsátású modellek számát gyarapítja, a gyártó hivatalosan 1,6 literes vegyes használat melletti átlagos benzinfogyasztást adott meg mindkét modellhez.

Daimler

Tavaly három új modell sorozatgyártása indult a kecskeméti Mercedes-Benz gyárban: az új CLA Coupét az új CLA Shooting Brake, ősszel pedig mindhárom kecskeméti modell Mercedes-AMG Performance verziói követték. 

Daimler

Újdonság a két modell esetében, hogy a Mercedes-Benz először alkalmazta azt a hibrid technológiát, amikor a belső égésű motort is az elektromos hajtásért felelős, 75 kW teljesítményű elektormotor indítja el. Az 1,33 literes négyhengeres motor mellé szerelt elektromos egységgel együtt ezek a modellek már 218 lóerősek és 450 Nm-es nyomatékkal rendelkeznek. Csak elektromos módban 69 kilométert tudnak megtenni.

Az autókat 7,4 kW teljesítményű váltóáram mellett egyenáramú hálózaton is lehetséges legfeljebb 24 kW-tal tölteni, ezzel mindössze 25 perc alatt a 80 százalékra tölthetők a 10 százalékra lemerült akkumulátorok.

A két új változatot néhány héttel a gyártásuk elindulása után dobják piacra. A magyar árakat még nem tették közzé, de azokon az európai piacokon, ahol már igen, 44-46 ezer euró közötti összeget kell fizetni az alapmodellekért, ami nagyjából 15 millió forint.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.