Autó hvg.hu 2019. április. 30. 11:21

Videó: Az autópályák új királya a világ leggyorsabb kombija

Ezzel a BMW-vel villámgyorsan hasíthatunk az Autobahnon, miközben a teljes családunk és rengeteg csomag is velünk utazik.

A BMW tavaly dobta piacra a kereken 600 lóerős teljesítménnyel rendelkező új M5-öst, melynek talán csak egyetlen hibája van. Ez pedig nem más, mint hogy csak és kizárólag szedán kivitelben készül. Még szerencse, hogy a bajor márka típusainak nemesítésével foglalkozó Alpina kínálatában egy M5-öshöz nagyon hasonló kombi is fellelhető. Íme:

Alpina

A teljes nevén BMW Alpina B5 Biturbo Touring AWD-nek hívott újdonság motorházteteje alatt egy 4,4 literes biturbó V8-as benzinmotor található, mely elsősorban 608 lóerős teljesítményéről, illetve 800 Nm-es nyomatékáról ismerszik meg. Ez a hatalmas erő egy nyolcsebességes automata váltón keresztül érkezik meg a négy kerékre. Érdekesség, hogy az autónak nem csak hajtott, hanem egyben kormányzott is mind a négy kereke: a hátsó kerekek maximum 2,5 fokkal fordulnak el.

Alpina

A világ leggyorsabb sorozatgyártású kombijaként jegyzett Alpina modell végsebessége 322 km/h (szedán: 330 km/h), a 0-100-as sprint pedig alig 3,7 másodperc alatt abszolválható vele. Az 570-1700 literes csomagtartóval rendelkező sportkombi látványos 20 colos könnyűfém felniket kapott, az alapára pedig 96 891 euró, vagyis átszámítva mintegy 30 millió forint.

És íme egy videó, melyben egy Porsche 911 GT2 RS és egy Mercedes-AMG GT R társaságát élvezi a BMW Alpina B5 Biturbo Touring AWD:

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.