Autó hvg.hu 2017. november. 19. 09:26

Zúg a Volga: mutatunk egy patika állapotú eladó hazai példányt

Egykoron csak a pártfunkcionáriusok és a tehetősebbek ülhettek ilyen autóba, most viszont bő 2 millió forint ellenében lényegében bárki.

A szovjet mérnökök 1966-ban, tehát 51 évvel ezelőtt fogtak neki a Volga GAZ-24, illetve M-24 néven is ismert személyautó gyártásába, mely a még 50-es években fogant és addigra elavult GAZ-21-est volt hivatott felváltani. A fejlesztési munkálatok 1970-re értek révbe, ekkor kezdődött meg a típus sorozatgyártása: a Volga kisebb-nagyobb módosításokkal egészen 1992-ig gyártásban maradt.

A GAZ-24 egykoron a budapesti utcakép szerves részét képezte, mostanra azonban szinte teljesen eltűntek a hazai utakról ezek az egykoron fényűzőnek számító orosz nagyvasak. Mi viszont most találtunk belőle egy kiváló állapotban lévő és éppen új tulajdonosra váró példányt, íme:

Használtautó.hu

A 1985 júniusában gyártott, vagyis 32 esztendős budapesti példány az elmúlt évtizedekben mindössze 36 ezer kilométert hagyott maga után, így nem is csoda, hogy a patika állapotú Volgáért 2,2 millió forintot kér a gazdája.

Használtautó.hu

Az érvényes magyar okmányokkal és hivatalos OT minősítéssel rendelkező járgány orrában egy 2,4 literes lökettérfogatú és 98 lóerős benzinmotor található, mely egy négyfokozatú manuális váltón hajtja meg a hátsó kerekeket.

Használtautó.hu
Használtautó.hu

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.