Autó hvg.hu 2017. június. 01. 15:22

Ön fizetne 10 kiló fogyásért 2,6 millió forintot? Mutatunk rá egy okot

A Lotus folyton azon fáradozik, hogy kicsit erősebbé és kicsit könnyebbé tegye az Elise-t. Mutatjuk, hogy jelenleg hol tart.

A Lotus bejelentette az új Elise Cup 250-et, mely saját bevallása szerint a valaha készített legpengébb négyhengeres sportkocsija. A szuperkönnyű és rendkívül kompakt járgány meghajtásáról egy 1,8 literes lökettérfogatú dual VVT-i középmotor gondoskodik, mely a feltöltésnek köszönhetően 246 lóerős teljesítményt, illetve 250 Nm-es nyomatékot képes rászabadítani a hátsó kerekekre.

Lotus

Ha ez önmagában véve esetleg még nem hangzik túl érdekesen, sietünk hozzátenni, hogy ehhez a motorerőhöz mindössze 870 kilogrammos tömeg társul, ami igen komoly vezetési élményt biztosíthat. A hatsebességes manuális sportváltóval szerelt négykerekű alig 4,3 másodperc alatt gyorsul állóhelyzetből 100-as tempóra, a száguldásnak pedig csak 248 km/h-nál szakad vége.

Lotus

Az új első splittert, diffúzort és hátsó szárnyat kapott Elise Cup 250 225 km/h-s sebesség mellett 125 kilogrammos leszorítóerőt termel. Az új modell a korábbiaknál könnyebb üléseket, felniket, hátsóablakot és lítium-ion akkumulátort kapott, melynek köszönhetően a tömege egész pontosan 14 kilogrammal csökkent.

Lotus

És itt még mindig nincs vége a fogyókúrának: 4000 fontért titánkipufogó (-7 kg), 3400 fontért pedig Aero Pack (-3 kg) is rendelhető, vagyis potom 2,6 millió forint ellenében további 10 kilogrammal lehet könnyebb az így már csak 860 kilogrammos autónk, melynek alapára 47 ezer font, átszámítva körülbelül 16,6 millió forint.

Vagyis sokkal olcsóbb, mint a 380 lóerős és 1057 kilogrammos nagyágyú, a Lotus Exige Cup 380, mely 34 millió forintos áron kapható.

Lotus

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.