Autó hvg.hu 2015. október. 15. 08:39

4 milliárd forintot is érhet ez az 53 éves Aston Martin

A DB4 GT Zagato a legértékesebb típusok közé tartozik, mivel ez a brit márka és az olasz műhely első közös modellje, emellett pedig csak 19 példány készült belőle.

December 10-én tartja idei utolsó árverését az RM Sotheby’s aukciós ház, amire a szervezők a szokásukhoz hűen igazi ritkaságokkal készülnek. A legnagyobb érdeklődésre számot tartó tételek között egy 1962-es Aston Martin is szerepel, méghozzá egy DB4 GT Zagato, ami az olasz műhely és a brit márka első közös modellje. A történelmi jelentősége, a ritkasága és csodás formaterve miatt a szakértők 16 millió dollárra saccolják az értékét, ami nagyjából 4,3 milliárd forintnak megfelelő összeg. Ez jóval több, mint amennyiért korábban gazdát cserélt a típus egy-egy példánya, de az évek során folyamatosan emelkedett az értéke, emellett pedig a most árverésre bocsátott 14-es sorszámú autó számos szépségdíjat bezsebelt, ami szintén magával vonzza a magasabb liciteket.

RM Auctions

A típusból mindössze 19 példány készült a ’60-as évek első felében, melyek közül a képeken látható autó újonnan egy ausztrál tulajdonoshoz került, aki éveken keresztül sikeresen versenyzett vele. Évtizedekkel később aztán egy angol vevő csapott le rá, aki egy neves specialistával és a Zagato műhely bevonásával teljes körűen restauráltatta az autót. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen a saját kategóriájában a Pebble Beach Concours d’Elegance és a Villa d’Este Concorso d’Eleganza autó szépségversenyen is a legszebbnek választották.

A sejtelmesen domborodó motorháztető alatt egyébként egy 3.7 literes, soros hathengeres, alumínium-blokkos benzinmotor lapul, amely 300 lóerő feletti teljesítményre képes, és négyfokozatú manuális váltóval juttatja el az erőt a hátsó kerekekhez.

RM Auctions
RM Auctions
RM Auctions
RM Auctions
RM Auctions
RM Auctions
RM Auctions
RM Auctions
RM Auctions

További autós érdekességekért lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.