Autó hvg.hu 2013. június. 25. 19:31

Teherautót készítettek a legviccesebb Renault-ból

A virágküldő szolgálat vagy a pizzafutárok biztosan sok hasznát vennék egy ilyen autónak, hiszen a 180 literes csomagtér eléggé lekorlátozza a Twizy Cargo bevethetőségét.

A Renault Twizy a franciák legkisebb és minden bizonnyal legmókásabb elektromos autója, amely normál esetben oldalablakok nélkül és két üléssel áll a vásárlók rendelkezésére. Legújabb verziója a Twizy Cargo, ahogyan a nevéből sejteni lehet, egy mini teherautó, amit úgy értek el a franciák, hogy kivették a hátsó ülést.

Renault

Az így létrejött raktér persze nem számít túl nagynak a maga 180 literes térfogatával és a 75 kg-os terhelhetőségével, de azért vannak olyan vállalkozások, amik hasznát vennék. A Renault főként a postásokra és az egészségügyi szolgálatra gondolt, de bármilyen apró csomagokat szállító vállalkozás szóba jöhet a virágküldő szolgálattól egészen a pizzafutárokig, teherautó révén pedig visszaigényelhető az áfája.

A Twizy Cargót a Renault Tech és a Renault Sport Technologies közösen tervezte, olyan extrákkal felvértezve, mint a vízhatlan csomagtér, ami a 90 fokban nyitható hátsó ajtón át érhető el. További jellemzője az autónak, hogy a dobozos kialakítás ellenére megmaradt az első ülés állíthatósága, az alapfelszereltség része pedig a 4-pontos öv, a légzsák és a kilométer korlátozás nélküli két év garancia az autóra és három év a hajtásláncra.

Renault

Az elektromos kisteher kétféle változatban érhető el. A Twizy Cargo 45 teljesítménye 5 lóerő, a végsebessége 45 km/óra, a városi hatótávja pedig 120 km, míg a Twizy Cargo 17 lóerős, megfutja a 80 km/órát és 100 kilométert lehet megtenni vele egy töltéssel. A gyengébbik verzió ára Franciaországban adók nélkül 6.750 euró, míg a drágábbik 7.350, vagyis nagyjából 2 millió és 2,2 millió forintba kerülnek.

Renault

 

 

 


 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.