Autó MTI / hvg.hu 2013. április. 10. 09:26

Eltűnt tízezer autós bónuszfokozata

Több mint tízezer autós kapott értesítést a biztosítójától az elmúlt hetekben arról, hogy nem sikerült lekérdezni a kártörténeti adatait a nyilvántartó rendszerből – írja a szerdai Népszabadság.

A tavalyi kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási kampányban biztosítót váltók 96,4 százalékánál minden rendben van, a fennmaradó hányadnál van még probléma a biztosítással – közölte a lap szerint a rendszert üzemeltető Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz).   

Gilyén Ágnes, a Mabisz szóvivője azt mondta, a tapasztalatok szerint a leggyakoribb hiba, hogy az ügyfelek elgépelik a nevüket vagy a szerződésszámot, de nem ritkán elfelejtik megadni a második keresztnevüket is.

Fazekas István

A Központi Kártörténeti Nyilvántartó Rendszer – azaz ismertebb nevén a "Kánya" – folyamatosan összefésüli az adatokat a személyiadat- és lakcímnyilvántartó rendszerrel, de adott esetben nem találja meg azokat, akik a biztosítójuknál más adatokat adtak meg, mint amilyeneket a közigazgatásnál nyilvántartanak.

A rendszer egyszerűsítésére tavaly bevezettek egy 12 számjegyű kódot, amelyet az adott autósokhoz rendeltek hozzá. A Mabisz szerint a kód sokat segített, tavaly ilyenkor még például több tízezer ügyfél adatait keresgélték a biztosítók. Egy hibára csak akkor derülhet fény, ha az autós biztosítót vált.

A Netrisk alkuszcégnél az autósoknak azt tanácsolják, hogy ha arról kapnak értesítést, új biztosítójuk nem tudja lekérni a kártörténeti igazolást, pontosan kövessék a társaság utasításait. Az ügyfélnek le kell ellenőriztetnie régi biztosítójánál a szerződés adatait, mert valószínűleg a korábbi és az új biztosítónál nyilvántartott adatok nem egyeznek meg. A legrosszabb, amit ilyenkor az ügyfél tehet, ha nem fizeti be az eredeti és az A0-ás kategória díjának különbözetét.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.