A nászrepülést követően a hímek elpusztulnak, a leendő királynők pedig elveszítik szárnyaikat és igyekeznek kolóniát alapítani.
Az elmúlt napokban, az ország többi tájához hasonlóan a Kiskunságban is szárnyas hangyák rajzását láthatták az arra járók, írja a GreenInfo. Az apró rovarok ilyenkor olyan tömegben képesek repülni, hogy messziről gomolygó füstfelhőknek látszanak.
A Magyarországon előforduló hangyafajok ivaros alakjai, azaz a hímek és a leendő királynők rendelkeznek szárnyakkal, ez teszi lehetővé számukra az úgynevezett „nászrepülést”, amelyen során a hímek igyekeznek párosodni a nőstényekkel.
A repülés közben megejtett rövid nászt követően a hímek elpusztulnak, a nőstények pedig levetik szárnyaikat, búvóhelyet keresnek, és új kolóniát hoznak létre. Azonban a leendő királynők esélyei igen alacsonyak, leginkább azért, mert a rovarevő állatok gyakran belakmározzák őket.
Ezt ellensúlyozza, hogy a szárnyas hangyák hihetetlen nagy számban repülhetnek ki, hogy beteljesítsék sorsukat, és lehetővé tegyék a további szaporodást.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb
A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?