A Wien Energie a legnagyobb potenciált a napenergia hasznosításában látja.
„Csak befektetéssel juthatunk ki a válságból. Az elkövetkező években teljesen átalakítjuk Bécs energiaellátást: minden egyes euró, amit felhasználunk hosszú távon függetlenséget, klímavédelmet és árstabilitást hoz a bécsieknek” – jelentette ki Michael Strebl, a Wien Energie ügyvezető tanácsának elnöke, amikor bejelentette, hogy Ausztria legnagyobb energiaszolgáltatója 2027-ig összesen 1,29 milliárd eurót fektet be, hogy fokozatosan függetlenné válhasson a fosszilis energiahordozóktól.
A Wien Energie közleménye szerint
- 625 millió eurót költenek hőtermeléssel kapcsolatos projektre,
- 334 millió eurót a megújuló áramtermelés további kiépítésére,
- 90 millió eurót a környezetbarát hűtésre,
- 160 millió eurót a digitalizációra, e-mobilitásra és telekommunikációra, valamint
- 90 millió eurót az ellátás biztonságának további fejlesztésére fordítanak.
A legnagyobb potenciált a napenergia hasznosítása terén látják: a Wien Energie jelenleg négyszáz projektet vizsgál, ezek összteljesítménye 600 megawatt. A távhőnek szintén kulcsszerepet szánnak a város dekarbonizációjában: 2040-re Bécs hőigényének 56 százalékát távhő segítségével szeretnék fedezni.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Kiszámolták, mennyire fékezi a globális GDP-t, ha többet költünk a klímavédelemre
Miért nincs fegyver minden hezbollahosnál? Videóriport a háborús Libanonból
Izrael háborúja Libanonból nézve a legbizarrabb. Libanon megosztottabb, mint Magyarország, és veszélyesebb, mint Ukrajna. A helyszínen úgy tűnt: Izrael akkor is nagyot veszíthet itt, ha nyer. Földes András videóriportja.