Határon átnyúló magyar – szlovák együttműködésben, öt év alatt újul meg az Észak-Dunántúl és Nyugat-Szlovákia villamosenergia-hálózata.
Az energiacég 2021-ben Öttevényben és Gyermelyen telepített új alállomásokat, majd idén februárjában fejezte be Székesfehérvár dél alállomásának bővítését, 2022-ben pedig további fejlesztések indulnak a Dunántúlon. A fejlesztések célja, hogy lehetővé tegyék új fogyasztók és megújuló energiatermelők csatlakoztatását a hálózathoz.
Az Európai Unió által támogatott, határon átnyúló együttműködésben megvalósuló Danube InGrid projekt – mely 2021 decembere óta kiemelten közérdekű beruházás – a napelemes rendszerek hálózatra csatlakoztatásához szükséges műszaki feltéteteleket teremti meg az E.ON közleménye szerint.
Kisbéren egy új létesítmény, egy zöldmezős alállomás építési munkálatai kezdődnek, Zalaszentgróton pedig várhatóan év végével indul el a jelenleg üzemelő transzformátorállomás fejlesztése.
Az E.ON emellett két új nagyfeszültségű távvezetéket is létesít a projekt keretében – egy 63 km-es szakaszt a Bakonyon keresztül és egy 49 km-es vonalat Csorna-Répcelak-Csepreg között. Összesen több mint 6000 távműködtetésű kapcsolóberendezés, illetve zárlatjelző telepítése is megkezdődött.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
A zöld energia a fenntartható jövő alapja – Jamniczky Zsolttal, az E.ON igazgatósági tagjával beszélgettünk
100 millió forinttal támogatja az E.ON Hungária a menekülőknek segítséget nyújtó szervezeteket
Helycsere a HVG egyetemi rangsorának élén: a BME megelőzte az ELTE-t, felért a dobogóra az SZTE
A BME lett a legjobb egyetem a HVG legfrissebb felsőoktatási rangsorában. A sokféle metszetben elkészített toplistákon szereplő intézmények vezetői sérelmezik az oktatási és tudományos Huxitot, és leghőbb vágyuk, hogy bekerüljenek a nemzetközi ligákba.