Működik az amerikai napelem, ami az űrből küldene áramot a Földre
A Pentagon PRAM nevű fejlesztése 2020 májusa óta van a világűrben, a tesztek pedig igen biztatóak.
A Pentagon PRAM nevű fejlesztése 2020 májusa óta van a világűrben, a tesztek pedig igen biztatóak.
A német Helmholtz-Zentrum Berlin kutatóinak új napeleme karnyújtásnyi távolságba került az álomhatárként emlegetett 30 százalékos hatékonyság eléréséhez.
Egyre nagyobb teljesítményű napelemes rendszereket építenek be a magyar háztartások, az elmúlt években duplájára nőtt a telepített rendszerek mérete – derült ki a Huawei Technologies Hungary napelemes üzletágának adataiból. Tavaly a legkeresettebbek a 6, 8, illetve 10 kilowattos rendszerek voltak. A legújabb trendet az úgynevezett hibrid napelemes megoldások jelentik, amelyek már energiatároló akkumulátort is tartalmaznak, így akkor is adnak le áramot, amikor nem süt a Nap.
Dél-amerikai lepkék szárnya ihlette meg a kutatókat a németországi Freiburgban, a napenergia-rendszerekkel foglalkozó ISE intézetben. Az általuk konstruált színes napelemeket annyira másnak mondják a megszokott szürkés panelekhez képest, hogy azt remélik: akár a homlokzatok is telerakhatóak lesznek velük.
A legfrissebb elektromos autó karosszériájának nagy részét rejtett napelemek borítják.
Alumíniumból és fából készült a Sneci nevű lakóhajó, amit Bene Tamás álmodott meg.
A napelem-telepítés korszerűsítésével és automatizálásával foglalkozó Aurora Solar 50 millió dolláros tőkeemelést jelentett be. A befektetők annak szavaztak bizalmat, hogy a San Franciscó-i székhelyű vállalat automatizálással gyorsítja fel a napelem-telepítési folyamatot.
2009-ben még több mint 220 százalékkal volt drágább napelemparkot építeni, mint szénerőművet. Mostanra fordult a kocka.
Az elemzők számításait is felülmúlta a cég legutóbbi negyedéves eredménye.
Szeptember első két hetében 30 százalékkal esett vissza a napelemek által megtermelt áram mennyisége Kaliforniában, de éves összehasonlításban is jelentős a csökkenés.
A szaldóelszámolást bruttóelszámolás váltja, ami a kilowattok helyett a forintokat számolja. Ha az ITM alacsonyabban szabja meg a megtermelt áram átvételi árát, mint amennyi az aktuális áramár, akkor hiába a napelem, fizetni kell a villanyszámlát. Aki 2023 végéig köt szerződést, arra a régi szabályok vonatkoznak.