A legtöbb kár Németországot, Franciaországot és Olaszországot érte az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) szerint.
Az elmúlt 40 évben történt szélsőséges időjárási jelenségek – mint például a súlyos árvizek – mintegy 500 milliárd eurót emésztettek fel Európában az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) adatai szerint.
A legnagyobb gazdasági káreseményeket főként árvizek okozták – ezek a veszteségek 44 százalékát tették ki. A második helyen a meteorológiai események, elsősorban viharok okozta károk állnak. Ezek 39 százalékra tehetők. A legtöbb kárt Németország, Franciaország és Olaszország szenvedte el.
A jelentés szerint az 1980 és 2020 közötti időszakban 90 000 és 142 000 közötti halálesetet tulajdonítottak az időjárással és az éghajlattal kapcsolatos eseményeknek. Ezek túlnyomó többségében a hőhullámokra voltak visszavezethetők.
Wouter Vanneuville, az Európai Környezetvédelmi Ügynökség munkatársa szerint alkalmazkodnunk kell a változásokhoz. A szakértő kiemelte többek közt az infrastruktúra szélsőséges időjárásra való felkészítésének a fontosságát is.
Az ügynökség biztosítóktól és más gazdasági szereplőktől beérkezett káradatok alapján végezte el számításait. Ezek alapján 450 és 520 milliárd euró közötti összegre becsülték a környezeti károk okozta veszteségeket.
(via The Guardian)
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú
„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.