Ezt kérte korábban a UNESCO is, az Európai Bizottság pedig vizsgálatot indított az ügyben.
A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) is a Fertő-tavi „természetpusztító” beruházás leállítását követeli – közölte kedden a Greenpeace Magyarország. Az MTA Biológiai Tudományok Osztályának állásfoglalása így szól:
A beruházás így a jelenleginél nagyobb területet venne el a Fertő tó nádasából és medréből, a környezetére nehezedő turisztikai nyomás sokszorozódna, és ezáltal súlyosan károsítaná a Fertő tó növény- és állatvilágát. A várható kártétel nemcsak a beépítendő területre korlátozódna, mert a megnövekedett autó-, illetve vízijármű-forgalom egy széles zónát és a teljes nyílt vízfelületet érintené. A beruházást már számos nemzetközi szervezet is ellenzi, valamint az osztrák kormány is erőteljesen kifogásolja. Az MTA Biológiai Tudományok Osztálya vélekedése szerint természetvédelmi területen nem engedhető meg egy ekkora volumenű beruházás, ami egyébként a jövő generáció természethez és egészséges környezethez való jogát is veszélyezteti. Ezért kérjük a tervezett túlzó és a helyhez méltatlan beruházás leállítását, és egy, a 21. századi követelményeknek megfelelő, szelíd, ökologikus rekreációs fejlesztéssel való lecserélését.”
Az MTA Biológiai Tudományok december 14-i osztályülésén tárgyalt, illetve vitázott a beruházásról. Ezt követően adták ki állásfoglalásukat 1 nem szavazat leadása és 1 tartózkodás mellett.
A Greenpeace Magyarország mindezt úgy kommentálta, „nagyon örülünk és maximálisan egyetértünk az MTA Biológiai Tudományok Osztályának szakmai állásfoglalásával. Vajon kinek kell még tiltakoznia, hogy a beruházást leállítsák, annak terveit újragondolják?”
A több tízmilliárdos Fertő tavi beruházás leállítását kérte korábban a UNESCO is, az Európai Bizottság pedig vizsgálatot indított az ügyben. A Miniszterelnökség ezekre úgy reagált, hogy az összes nemzetközi és hazai engedéllyel rendelkeznek.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken
<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.