„A vészharangok nem is szólhatnának hangosabban a cápák és a ráják miatt" – nyilatkozta a WWF cápaprogramjának vezetője.
Nemrég még a kihalás szélén voltak, mostanra viszont sokat javult a különböző tonhalfajták helyzete, írja a BBC. A cikk emlékeztet, hogy a Nemzetközi Természetvédő Szövetség tíz évvel ezelőtt még úgy ítélte meg, hogy a tonhalfajták többsége, összesen hét fajta, veszélyeztetett. Mára annyit javult a helyzet, hogy két fajta lekerült a veszélyeztettek listájáról, további öt azonban még rajta van. Az eredményeket az illegális halászat visszaszorítása és a halászati kvóták szigorítása hozta.
Craig Hilton-Taylor, a szövetség úgynevezett Vörös Listájának készítését vezető szakember kiemelte, hogy ettől a javulástól még nem dőlhetünk hátra, sokkal többet kell tenni az óceánokért, és a bennük lévő biológiai diverzitásért. Már csak azért is, mert a cápák és a ráják továbbra is komoly veszélyben vannak.
2014-ben még körülbelül egyharmadukat sorolták a veszélyeztetett fajok közé, de mára ez az arány 37 százalékra emelkedett elsősorban a halászat, az éghajlatváltozás és a környezetszennyezés miatt. „A vészharangok nem is szólhatnának hangosabban a cápák és a ráják miatt" – nyilatkozta Andy Cornish, a WWF természetvédelmi csoportjának cápaprogram vezetője.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Rogán Antal korrupció miatt felkerült az Egyesült Államok szankciós listájára
A Magnyickij-törvény alapján rendeltek el büntetőintézkedést a propagandaminiszter ellen.