Jaguársügér, citromsügér és más egzotikus halak hemzsegnek a hévízi kifolyónál
Alig találtak őshonos halfajt a legfelső szakaszon: 20 ilyen jutott 500 egzotikus halra. Csukákkal próbálják felvenni ellenük a harcot.
Alig találtak őshonos halfajt a legfelső szakaszon: 20 ilyen jutott 500 egzotikus halra. Csukákkal próbálják felvenni ellenük a harcot.
Páncélos, lyukat fúr a mederbe, és még az őshonos ragadozók számára is kockázatot jelent. Tavaly tűnt fel a természetvédelmi őröknek egy párducmintás harcsaszerűség, amikor lemerültek, hogy fotókat készítsenek a Hévízi-tó halfajairól. Utánanéztek, és nem örültek annak, amit megtudtak róla.
„A vészharangok nem is szólhatnának hangosabban a cápák és a ráják miatt" – nyilatkozta a WWF cápaprogramjának vezetője.
A világ halfajai 60 százalékának szaporodását fenyegetheti a növekvő vízhőmérséklet, ha a melegedés úgy folytatódik, mint eddig. A kutatók szerint jóval nagyobb a baj, mint eddig gondolták.
Eddig ismeretlen halfajt azonosítottak a Körös vízrendszerében magyar és cseh kutatók. Az apró termetű márnafaj a Barbus biharicus, azaz bihari márna nevet kapta.
Bár a halfogyasztásban még elmaradunk az európai átlagtól, karácsonykor évről évre egyre több hal kerül a magyar asztalokra is, a kínálat pedig idén egy új halfajjal is bővül - hangzott el az MR1-Kossuth Rádióban.
Nyolc új, korallzátonyok között élő halfajt fedeztek fel a közelmúltban Bali indonéz sziget közelében a Conservation International (CI) amerikai szervezet tudósai.
Túlhalászás, az élőhely megváltozása és a környezetszennyezés miatt több mint 40 földközi-tengeri halfaj tűnhet el a következő években a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) szerint.
Korábban sosem látott bárdhalakat, viperahalakat, horgászhalakat és megannyi bizarr teremtményt fedeztek fel ausztrál kutatók Ausztráliától északkeletre a tengerben, ezer méter mélységig vizsgálódva.